Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Mini Cooper Cabrio

Data publikacji: Autor: (mp)

 Na polski rynek wchodzi nowy samochód z otwieranym dachem. Mini Cooper Cabrio niewątpliwie stanowił będzie atrakcję dla tych, którzy podczas jazdy lubią czuć „wiatr we włosach”.

Mini dostępne jest w dwóch wersjach: Cabrio i S Cabrio. Pierwszą z nich napędza rzędowy, 4-cylindrowy silnik o pojemności 1,6 l. Rozwija on moc 115 KM i maksymalny moment obrotowy 150 Nm.

 

Auto przyspiesza do 100 km/h w ciągu 9,8 s., a jego prędkość maksymalna to 193 km/h. Średnie spalanie wynosi 7,3 l na 100 km.

 

Mini Cooper S Cabrio ma również silnik o pojemności 1.6 l, ale jego moc wynosi 170 KM, a maksymalny moment obrotowy 220 Nm. Pozwala on przyspieszać autu do „setki” w 7,4 s i rozwijać prędkość 215 km/h, przy czym zużywa średnio 8,8 l paliwa na 100 km.

 

Największą zaletą Mini w nowej wersji nadwoziowej jest oczywiście możliwość złożenia dachu. Cała procedura trwa 15 sekund. Po naciśnięciu przycisku otwiera się najpierw okno dachowe, a później cały miękki dach, który mieści się za tylnymi siedzeniami i nie wymaga stosowania pokrowca.

 

Ciekawostką Coopera Cabrio jest otwierająca się do dołu klapa bagażnika, która może pełnić funkcję platformy załadunkowej. Bagażnik ma przy zamkniętym dachu pojemność 165 litrów, a przy otwartym 120 litrów.

 

Minii Cooper Cabrio kosztował będzie 98 500 zł., a w wersji S - 115 000 zł.

 

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości