Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37854 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

MINI Countryman - doskonałe wyniki w amerykańskich testach zderzeniowych

Data publikacji: Autor: źródło: mototarget.pl

MINI Countryman 2015 / Fot. MINI Wszechstronny model brytyjskiej marki premium jest jedynym z 12 samochodów w swoim segmencie, który zdobył najwyższą ocenę w testach zderzenia ze słupem przeprowadzonych przez amerykański Instytut Bezpieczeństwa Drogowego IIHS i otrzymał nagrodę „Top Safety Pick” (Najlepszy wybór pod względem bezpieczeństwa).

MINI Countryman 2015 / Fot. MINI Samochody brytyjskiej marki MINI to wspaniałe połączenie radości z jazdy, ekspresyjnego designu i jakości premium – ale i zapewniany przez nie poziom bezpieczeństwa jest również wzorcowy. Dowiódł tego kolejny test zderzeniowy – „próba przy niewielkim pokryciu przedniego pasa” wg standardów amerykańskiego IIHS. Prowadzone od 2012 r. badanie wykonano na 12 samochodach z klasy aut niewielkich (małych i kompaktowych) z rocznika 2014. MINI Countryman był jedynym, który uzyskał najwyższą ocenę „Good” („dobry”), a tym samym potwierdził ponownie swą wyjątkową pozycję wśród konkurencji. Auto otrzymało także prestiżową i bardzo pożądaną nagrodę „Top Safety Pick” z uzasadnieniem Instytutu „Wśród 12 testowanych modeli MINI Cooper Countryman jest jedynym pojazdem w segmencie aut mniejszych, który otrzymał najwyższą ocenę 'Good' w teście przy niewielkim pokryciu przedniego pasa.”

Ten test wg standardów IIHS symuluje zderzenie z nieruchomym obiektem przy prędkości 64 km/h. W testach zderzeniowych przeprowadzanych w Europie stosuje się zderzenie samochodu typu off-set, obejmujące mniej niż połowę przedniego pasa (40%), natomiast w teście IIHS próba dotyczy zaledwie skrajnych 25% przedniego pasa. W takim badaniu struktury samochodu nie są w stanie zaabsorbować całej energii uderzenia i zakres deformacji jest o wiele większy w obszarze udaru.

Badany samochód może otrzymać pozytywną ocenę tylko jeśli klatka kabiny pozostanie nietknięta, a airbagi w pełni współpracują z pasami bezpieczeństwa, by zapobiec urazom głowy. Jeśli klatka pasażerska się podda udarowi, siedzenia i airbagi się przemieszczą i nie będą w stanie zapewnić pełnej ochrony. Aby w takim badaniu zdobyć dobrą ocenę, samochód od początku konstruowania musi być pomyślany w taki sposób, by w ekstremalnych sytuacjach siły uderzenia były rozprowadzane na cały przedni pas – tak jak to się stało w przypadku MINI Countrymana.

MINI Countryman już w chwili wejścia na rynek w 2010 r. uzyskał imponujące wyniki w testach zderzeniowych Euro NCAP, gdzie zdobył maksymalny rezultat 5 gwiazdek. Wynik ten zawdzięcza również faktowi, że struktura karoserii auta jest zoptymalizowana pod względem bezpieczeństwa, a samochód standardowo wyposażony jest obficie w systemy i elementy gwarantujące skuteczną ochronę pasażerów, zarówno dorosłych, jak i dzieci w każdym wieku i w każdego typu kolizjach.

Wysoki poziom ochrony pasażerów MINI Countrymana opiera się na zintegrowanej koncepcji bezpieczeństwa stosowanej we wszystkich modelach marki MINI.

MINI Countryman 2015 / Fot. MINI

MINI Countryman 2015 / Fot. MINI

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

MINI Countryman dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

MINI Countryman Cena