Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36373 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

MINI Countryman w czołówce w konkursie 2014 Off Road Award

Data publikacji: Autor: źródło: mototarget.pl

Fot. MINI Oferuje o wiele więcej miejsca niż jakikolwiek MINI przed nim i daje zupełnie nowe możliwości cieszenia się typowymi cechami aut tej marki dzięki opcjonalnemu inteligentnemu napędowi na wszystkie koła ALL4.

Fot. MINI MINI Countryman ma bardzo mocną pozycję w segmencie małych SUV-ów, ale jest też jednym z ulubieńców fanów aut czteronapędowych. Odzwierciedleniem tego jest ponowna wysoka ocena przez czytelników magazynu Off Road w dorocznym konkursie Off Road Award.

Konkurs ten jest rozgrywany od 1982 r. W tym roku zgłoszono do niego 127 modeli w 13 kategoriach. Sędziami są czytelnicy magazynu. Fakt, iż podobnie jak roku temu, MINI Countryman zakończył rywalizację na drugim miejscu w swojej kategorii „Subkompaktowy SUV”, świadczy najlepiej o ogromnej popularności tego modelu. Mnogość jego zalet sprawiła, że zdobył także wiele innych nagród, jak np. „Good Design Award”, „Value Master 2014” itp.

Ta historia sukcesów wejdzie w nowy rozdział w lipcu 2014 r., kiedy to zaprezentowany zostanie nowy MINI Countryman (średnie spalanie 7,1-4,2 l/100 km, emisja CO2 – 165-111 g/km). Charakteryzuje się on zmianami designu w nadwoziu i kabinie, zoptymalizowanym zużyciem paliwa, lepszymi osiągami. Paleta obejmuje 3 silniki benzynowe i trzy wysokoprężne, od MINI One D Countryman o mocy 66 kW/90 KM aż po MINI Cooper S Countryman o mocy 140 kW/190 KM. Dostępny będzie także ekstremalnie usportowiony wariant MINI John Cooper Works Countryman (160 kW/218 KM). W tym modelu napęd na cztery koła ALL4 jest standardem, w pozostałych wariantach jest to opcja.

System ALL4 opracowano specjalnie dla MINI. Wykorzystuje on elektromagnetyczny centralny mechanizm różnicowy nie tylko dla poprawy trakcji i stabilności prowadzenia w trudnych warunkach pogodowych i drogowych, ale również zwiększa zwinność przy szybkim pokonywaniu zakrętów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

MINI Countryman dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

MINI Countryman Cena