Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37748 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Mini. Ile aut sprzedaje się w Polsce?

Data publikacji: Autor: (mm) / Mototarget.pl

Fot. Mini We wrześniu Mini przekroczyło 1000 nowych rejestracji w 2016 roku w Polsce. Był to jednocześnie jeden z najlepszych miesięcy dla marki w tym roku.

W ciągu pierwszych 9 miesięcy 2016 roku zarejestrowano w Polsce 1091 Mini co stanowi wzrost o ponad 38% w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Spośród gamy modelowej nieustannie największą popularnością cieszy się trzy- oraz pięciodrzwiowy hatchback. W ciągu ostatnich 9 miesięcy zarejestrowano łącznie 540 sztuk hatchbacka, co stanowi prawie połowę spośród wszystkich egzemplarzy marki zarejestrowanych w tym roku.

Redakcja poleca:

Używany Fiat 500L. Wady, zalety, typowe usterki
Jakie nowe samochody kupują Polacy?
Limity prędkości. Propozycja zmian

Drugim najpopularniejszym modelem w gamie Mini jest Countryman. Liczba rejestracji crossovera wzrosła w ciągu miesiąca o 26%, a w całym 2016 roku zarejestrowano łącznie 343 sztuki. Trzecim modelem, z 20 zarejestrowanymi sztukami we wrześniu, jest Mini Clubman. W ciągu pierwszych 9 miesięcy tego roku łączna liczba rejestracji tego modelu wynosiła 189.

W październiku oferta Mini zostanie rozszerzona o specjalną edycję Mini Cooper S, która zadebiutuje w drugiej połowie miesiąca. Wersja występującą pod nazwą MINI CARBON PRO EDITION wzbogacona będzie pakietem John Cooper Works Pro Tuning Kit, czarnym lakierem Midnight Black oraz 18-calowymi felgami Cross Spoke 506 w kolorze Jet Black.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

MINI zdjęcia

MINI dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

MINI Cena