Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Minimum 2 tys, zl kary. Rząd zaostrza prawo dla kierowców

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Archiwum PPG Rząd ma pomysł na zaostrzenie kar dla kierowców. Planuje nie tylko surowsze kary dla pijanych kierowców czy rewolucję w punktach karnych. Za wykroczenia będzie można ponieść dotkliwszą karę finansową.

Objeżdżanie, omijanie opuszczonych zapór lub półzapór, wjeżdżanie lub wchodzenie na przejazd kolejowy, jeśli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie ich nie zostało zakończone oraz wjeżdżanie na przejazd kolejowy, jeśli po jego drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy to najczęstsze przyczyny tragicznych wypadków z udziałem pojazdów szynowych. Za takie wykroczenia będzie grozić minimalna grzywna w wysokości 2 tys. zł.

Zobacz także: mObywatel. Co oferuje aplikacja?

Obecnie  naruszenie zakazu objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeśli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie ich nie zostało zakończone może wiązać się z mandatem w wysokości 300 zł.

Jak dowiedzieliśmy się z nieoficjalnych źródeł jeszcze w tym roku, a dokładnie w grudniu tego roku, zmiana może wejść w życie. Podobnie jak inne znaczące zmiany dla kierowców, które właśnie przyjął rząd. Teraz projekt trafi do Sejmu gdzie dalej będą trwały nad nim prace.

O wszystkich propozycjach rządu można przeczytać w materiale - Podwyżka mandatów i zaostrzenie kar już w grudniu.

Zobacz także: Jeep Wrangler w wersji hybrydowej

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości