Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Minister infrastruktury: - Obwodnica Inowrocławia to priorytet

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Minister infrastruktury: - Obwodnica Inowrocławia to priorytet Obecnie kompletowana jest dokumentacja budowy obwodnicy Inowrocławia i nie widzę sensu jej zmiany, aby budować ją w wersji jednojezdniowej - to odpowiedź ministra infrastruktury na wniosek, skierowany doń w czerwcu przez prezydenta Inowrocławia.

Przypomnijmy, że prezydent Ryszard Brejza w związku z trudnościami budżetowymi państwa zaproponował przesuwaną ciągle budowę obwodnicy Inowrocławia w pierwszym etapie jako drogi jednojezdniowej, a w drugim - dobudowanie drugiej jezdni. Taki wariant pozwoliłby - zdaniem prezydenta miasta - na rozpoczęcie oczekiwanej od dawna inwestycji w ciągu najbliższych dwóch lat.

Przeczytaj również: Inowrocław. Nie ma obwodnicy? To będzie protest

Wiceminister infrastruktury Radosław Stępiński, w imieniu ministra, negatywnie odniósł się do propozycji prezydenta, bo wymagałyby ona "zmiany przygotowanej już dużym wysiłkiem i nakładem pracy oraz czasu dokumentacji projektowej, a w konsekwencji wydłużyłoby zamiast  przyśpieszyć proces realizacji zadania”.

W swoim piśmie minister zapewnił prezydenta, że proces przygotowania budowy obwodnicy będzie kontynuowany. Podkreślił, że w przyszłym roku nastąpi aktualizacja przewidzianego do realizacji w latach 2014-2020 Programu Budowy Dróg Krajowych, obejmującego okres lat 2014-2015. Jest to związane z możliwością otrzymania pieniędzy unijnych na ten cel. Z pisma wynika też, że budowa obwodnicy Inowrocławia jest jednym z priorytetów resortu infrastruktury.

Zobacz także: Zablokują drogi krajowe i sparaliżują ruch. Chcą obwodnicy w Inowrocławiu
 
Komentując odpowiedź resortu, prezydent Brejza stwierdził, że od dawna nie dowierza żadnym obietnicom w tej kwestii, a uwierzy dopiero, gdy zobaczy pierwszą wbitą łopatę na placu budowy. - Jedynym pozytywnym i dającym nadzieję stwierdzeniem, jest uznanie przez ministra budowy obwodnicy za jedno z najważniejszych zadań drogowych do realizacji w Polsce - zauważa prezydent.                

(X) / Gazeta Pomorska

Minister infrastruktury: - Obwodnica Inowrocławia to priorytet
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Minister infrastruktury: - Obwodnica Inowrocławia to priorytet

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości