Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Minister Nowak: Autostrada A4 na Śląsku nadal za darmo

Data publikacji: Autor: Michał Wroński

A4 w Katowicach, Fot: Archiwum Polskapresse Nie planujemy odpłatności za samochody na A4 Gliwice - Katowice. Takie zapewnienie na swoim twitterze złożył Sławomir Nowak, minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej.

To reakcja na medialną burzę, jaką rozpętał we wtorek "Puls Biznesu" pisząc o planach wprowadzenia elektronicznego poboru A4 w Katowicach, Fot: Archiwum Polskapresseopłat dla samochodów osobowych na wybranych odcinkach autostrad w Polsce. Wśród wytypowanych fragmentów miały znaleźć się m.in. odcinek autostrady A1 między Zabrzem Maciejowem oraz A4 między węzłem "Kleszczów" w Gliwicach a węzłem "Murckowska" w Katowicach.

O ile w pierwszym przypadku trudno mówić o zaskoczeniu, bo resort transportu (wcześniej infrastruktury) nieraz deklarował chęć wprowadzenia opłat na śląskim odcinku A1, ignorując argumenty tutejszych samorządowców i mieszkańców domagających się wprowadzenia tam "biletu zerowego", to w przypadku odcinka Gliwice - Katowice na A4 wprowadzenie opłat wydaje się jakimś kuriozum. Nie tylko dlatego, że ten fragment trasy stanowi de facto miejską obwodnicę, o czym wiedzą wszyscy, którzy mają choćby śladowe rozeznanie w tutejszych realiach. Co więcej, fakt wyłączenia tego odcinka trasy z opłat potwierdziło w przeszłości swoim rozporządzeniem właśnie ministerstwo infrastruktury czyli poprzednik obecnego resortu, którym kieruje Sławomir Nowak.

źródło: Dziennik Zachodni

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości