Motocykle / Aktualności

Mistrzostwa Polski

Data publikacji: Autor: (boro)

Ostatnia runda na torze. Motocykliści ścigający się na torze w Poznaniu zakończyli tegoroczny sezon.

Motocykliści ścigający się na torze w Poznaniu zakończyli tegoroczny sezon. Decydujące punkty uzyskali w ostatniej VI Rundzie Motocyklowych Międzynarodowych Mistrzostw Polski na Torze w Poznaniu. Dla części zawodników GKM Bałtyk Gdynia ten start był bardzo dramatyczny.

W klasie 125 ccm Marcin Czaja
wywalczył drugie miejsce.
W klasie Superbike, Mariusz Grandys
(nr 54) jechał zachowawczo.

W klasie 125 ccm, tym razem najwyższe podium oddał Marcin Czaja. Do mety dojechał na pierwszym miejscu Czech Podlipny. Sprzęt zawiódł zawodniczkę GKM Dianę Sadłowski. Choć na treningach uzyskiwała dobre czasy okrążeń, to tuż przed wyścigiem, podczas okrążenia rozgrzewkowego, motocykl uległ awarii. W klasie Supersport 400 na drugim miejscu wyścig ukończył szczęśliwie Jarosław Parzych. W wyścigu doszło do kolizji, której zdołał uniknąć motocyklista Bałtyku. W grupie Supersport 600 wystartowało trzech zawodników. Jacek Nowiński, Jacek Nyc i Krzysztof Troszczyński. Ukończyli rywalizację odpowiednio na VIII, IX i X miejscu. Życiówkę wykręcił Nowiński, uzyskując na jednym z okrążeń czas 1 min. 44 sek. na okrążeniu mierzącym 4085 metrów.

W klasie Superbike drugą lokatę zajął Mariusz Grandys z GKM Bałtyk. Ustąpił miejsca Pernachowi, ale nie ryzykował, aby w generalce ukończyć sezon na pierwszym miejscu. Drugi z dobrze spisujących się w tej klasie motocyklistów Bałtyku, Sławomir Grausam zajął szóste miejsce. W poprzednich rundach bywał pierwszy i drugi, ale tym razem pojechał na nowym motocyklu, nieprzygotowanym w pełni do wyścigu. Swój rozbił na treningach. W klasie Stocksport Dobrze wystartował Marcin Biernacki, jednak nie był wystarczająco przygotowany kondycyjnie. Z drugiego miejsca, które zajmował na początku wyścigu, spadł ostatecznie na dziewiąte. Wykręcił jednak życiówkę. W najlepszym okrążeniu uzyskał czas 1 min. 40 sek.

W Pucharze PZM w klasie amatorskiej, z pięciu zawodników GKM Bałtyk klasyfikowanych było trzech. Na VIII miejscu Mariusz Schlotterer, na XI Darosław Zieliński i na XIV Marek Wąwoźniak.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!