Wszystko
o samochodach

Motocykle / Aktualności

Mistrzostwa Świata w trialu

Data publikacji: Autor: (leś)

Tadeusz Błażusiak, aktualny mistrz Europy w trialu motocyklowym, wystartował w drugiej eliminacji mistrzostw świata w hiszpańskiej Tarragonie. W ubiegłym tygodniu w portugalskich zawadach był jedenasty. W minioną niedzielę sklasyfikowany został „oczko” wyżej. W klasyfikacji generalnej dało mu to awans na dziewiątą pozycję.

 

Błażusiak po pierwszym przejeździe plasował się na 9. pozycji. „Złapał” 46 punktów karnych, W drugiej miał trzy podpórki mniej, ale spadł o jedną pozycję niżej. Nowotarżan miał tylko jeden odcinek przejechany na zero.

 

Rywalizacja w czołówce była bardzo zacięta. Prowadzący po pierwszym okrążeniu Hiszpan Albert Cabestany nie zdołał utrzymać przodownictwa. Doskonale na drugiej pętli zaprezentował się jego rodak, mistrz świata z hali Adam Raga. Jedenaście sekcji pokonał bezbłędnie.

 

Cabestany miał problemy z pokonaniem 10 i 15 sekcji. Nadal bez formy jest obrońca mistrzowskiego tytułu Japończyk Takahisa Fujinami. Znowu zabrakło dla niego miejsca „na pudle”. Wydawało się, że po kiepskim sezonie halowym i zwycięstwie przed tygodniem w pierwszej eliminacji MŚ, odzyskuje formę wielokrotny mistrz świata Brytyjczyk Dougie Lampkin. Dobrej jazdy z Portugali jednak nie potwierdził w Tarragonie. Skończył wyścig na piątym miejscu, za Fujinami.

 

Rewelacją dwóch pierwszych eliminacji jest Hiszpan Antonio Bou. Dwukrotnie znalazł się w pierwszej szóstce. W portugalskiej eliminacji był pokonał nawet mistrza świata. Fachowcy twierdzą, że to „czarny koń” czempionatu. Poczekamy na rozwój wypadków.

 

– Zawody były niezwykle widowiskowe – powiedział Tadeusz Błażusiak. – Odcinki ulokowano w porcie Tarragona, wiele z nich znajdowało się na plaży malowniczego wybrzeża Costa Brava. Organizatorzy zapomnieli jednak o przypływie. Niespodziewanie w dniu zawodów okazało się, że musieliśmy walczyć nie tylko z przeszkodami, ale i z zalewająca trasę wodą. Podczas jednego z odcinków miałem pecha. Jechałem na zero punktów. Woda zalała motocykl, który nie chciał odpalić i dostałem maksymalną karę 5 punktów.

 

Grand Prix Hiszpanii:

 

1. Adam Raga (Hiszpania; Gas Gas) 21 (13 +8)

2. Albert Cabestany (Hiszpania; Sherco) 22 (6+{16)

3. Marc Freixa (Hiszpania; Montesa) 24 (10 +14)

4. Takahisa Fujinami (Japonia; Honda) 33 (18 +15)

5. Dougie Lampkin (Wielka Brytania; Montesa) 37 (21 +16),

6. Antonio Bou (Hiszpania; Beta) 41 (26 +15)

...

10. Tadeusz Błażusiak (Polska; Gas Gas) 89 (46 +43).

 

Klasyfikacja generalna:

 

1. Raga 37 pkt.

2. Cabestany 32

3. Lampkin 31,

4. Freixa 25,

5. Fujinami 24

6. Bou 23

...

9. Błażusiak 11

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Komentarze

  • Mirek (gość)

    TRIAL to bardzo trudna i widowiskowa odmiana sportów motocyklowych ,lecz nie jest to wyścig - jak napisał autor artykułu. Proszę o informacje dotyczące trialu także w przyszłości.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości