Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38795 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Mitsubishi Carisma model 2002

Data publikacji: Autor: (J.S.)

 Z czterema nowoczesnymi silnikami

Nowa carisma powinna cieszyć się dużym zainteresowaniem polskich kierowców nie tylko z uwagi na cenę (najtańszy model classic 1,6 o mocy 103 KM kosztuje 52.920 zł), ale również na poziom bezpieczeństwa.

Najdrobniejszy szczegół zaprojektowano tak, aby carisma była autem luksusowym i praktycznym. Nowa carisma jest dostępna : 16-zaworowym SOHC o poj. 1,6 litra, zapewniającym lepsze przyspieszenie i prędkości, przy niskim wskaźniku zużycia paliwa ( w cyklu mieszanym 7,3 litra na 100 km). Bazowy silnik GDI 1,8 litra o mocy 122 KM bazuje na technologii bezpośredniego wtrysku paliwa Mitsubishi, łączącej dbałość o środowisko z dużą mocą i dobrymi osiągami. Także silnik turbo DI-D o pojemności 1,9 litra zapewnia przyspieszenie osiągane przez większe silniki. Jest on dostępny w dwóch wersjach : 102 i 115 KM.

Trzyma się drogi
Nową carismę wyposażono w różnorodne rozwiązania, dzięki którym każda podróż jest płynna i stabilna. Auto ma zaawansowane tylne zawieszenie Multi-Link ze stabilizatorem, który minimalizuje drgania nadwozia i maksymalizuje powierzchnie styku opony z podłożem. Uznaną innowacją jest automatyczna 4-biegowa przekładnia INVESC-II z trybem sportowym. Ten unikalny system, dostępny w modelu GDI 1,8 litra, umożliwia przechodzenie pomiędzy trybem automatycznym a ręcznym. Dzięki niemu, zwolennicy ręcznej zmiany biegów mogą w dowolnym czasie korzystać z uroków prowadzenia auta bez użycia sprzęgła.

W standardowym wyposażeniu carismy znajduje się ABS. Auto ma także przednie i opcjonalnie boczne poduszki bezpieczeństwa, podwójne wzmocnienia chroniące przed bocznym uderzeniem i trzypunktowe pasy bezpieczeństwa ze zintegrowanymi zagłówkami dla wszystkich foteli.

Wymiary carismy są następujące: długość 4475 mm, szerokość 1710 mm, wysokość 1405 mm. Rozstaw osi 2550 mm. Masa własna w zależności od modelu wynosi 1.180-1.265 kg. Prędkość maksymalna 185-200 km/ godz. Zużycie paliwa w cyklu mieszanym 7,0-8,0 (benzyna), 4,4 litra na 100 km (diesel). Przyspieszenie od 0 do 100 km/godz. 10,4-11,9 sek. Najtańszy model carismy kosztuje 52.920 zł, najdroższy 79.890 zł.

Fot Mitsubishi Motors

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Mitsubishi Carisma dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Części dla marki Mitsubishi

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

598 zł