Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Mitsubishi i-MIEV po testach zderzeniowych ADAC

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Mitsubishi i-MIEV po testach zderzeniowych ADAC Elektryczny Mitsubishi i-MIEV przeszedł testy zderzeniowe niemieckiego automobilklubu ADAC. Rezultaty okazały się korzystne dla tego pierwszego na świecie seryjnie produkowanego auta z napędem elektrycznym.

Podczas zderzenia systemy bezpieczeństwa Mitsubishi i-MIEV oraz system operacyjny “MiEV OS” wykryły kolizję, wyłączając elementy wysokonapięciowe. Nie doszło także do uszkodzenia 88 baterii litowo-jonowych.

W wyniku testów ADAC okazało się też, że bardzo krótka, ale sztywna strefa kontrolowanego zgniotu i-MIEV pochłania energię zderzenia przy prędkości 64 km/h i pokryciu czołowym 40%.

Deska rozdzielcza nieznacznie przemieściła się do wnętrza kabiny a przestrzeń na nogi została lekko zdeformowana. Jednakże przestrzeń przeżycia dla pasażerów pozostała nienaruszona.

Prawidłowo zadziałały czołowe poduszki bezpieczeństwa i napinacze pasów. Dopracowania wymaga konstrukcja kabiny w obszarze dolnych kończyn.

W kolejnej części testu, przeprowadzonej zgodnie z normami amerykańskimi na tył samochodu pod kątem najechała rozpędzona do prędkości 80 km/h stalowa konstrukcja o wadze 1400 kilogramów. Także podczas tej próby Mitsubishi i-MIEV zachował stabilność.

Samochody elektryczne muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa a żadne kompromisy w tej kwestii nie wchodzą w grę. ADAC domaga się zatem, aby pojazdy elektryczne o lekkiej konstrukcji, które pojawią się w przyszłości na rynku były wyposażane w stabilną klatkę bezpieczeństwa.

Testy ADAC potwierdziły, że zaawansowane systemy zabezpieczeń Mitsubishi i–MIEV chronią przed porażeniem prądem nie tylko kierowcę i pasażerów pojazdu, ale także ekipę ratowniczą.

Mitsubishi i-MIEV po testach zderzeniowych ADAC
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Mitsubishi i-MIEV po testach zderzeniowych ADAC

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości