Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Mitsubishi i Nissan inwestują w rozwój małych samochodów

Data publikacji: Autor: (red) źródło: Mototarget

Fot. Mitsubishi NMKV Co., Ltd to nowa spółka joint venture utworzona przez firmę Mitsubishi Motors Corporation oraz Nissan Motor Co., Ltd., której celem jest rozwój segmentu samochodów minicar na japońskim rynku. Wczoraj przedstawiono zarys przyszłych planów biznesowych spółki.
NMKV Co., Ltd to nowa spółka joint venture utworzona przez firmę Mitsubishi Motors Corporation oraz Nissan Motor Co., Ltd., której celem jest rozwój segmentu samochodów minicar na japońskim rynku.

Fot. Mitsubishi Nowa spółka powstała i rozpoczęła działalność 1 czerwca.. Firma zatrudnia 35 osób, a jej główna siedziba znajduje się w tokijskiej dzielnicy Takanawa, na terenie okręgu Minato.

CZYTAJ TAKŻE

Mitsubisihi Pajero Mont Blanc - zobacz jak wygląda

Wakacyjna promocja w serwisach Mitsubishi

 
Wykorzystując wiedzę i doświadczenie Mitsubishi oraz Nissana, nowa spółka ma na japońskim rynku za zadanie integrację procesów planowania produktowego oraz konstrukcji przyszłych modeli obu marek z segmentu minicar. Spółka powstała w ramach większego projektu mającego na celu wprowadzenie na rynek nowych modeli segmentu minicar. Spółka umożliwi połączenie sił obu producentów przy konstruowaniu i opracowywaniu pojazdów oraz w dziedzinie zaopatrzenia w części zamienne.
 
Ponad jedna trzecia sprzedawanych w Japonii nowych samochodów to auta segmentu minicar, co wynika ze stałego popytu na mniejsze i bardziej ekologiczne pojazdy. Dzięki udziale w spółce firma Mitsubishi będzie mogła dodać do swej oferty niezwykle atrakcyjne produkty oraz uzyskać znaczne oszczędności dzięki większej zdolności nabywczej firmy Nissan. Nowa spółka umożliwi firmie Nissan dalsze tworzenie produktów, które odzwierciedlać będą podstawowe cechy DNA tej marki na etapie designu i planowania produktowego.
 
Powstanie firmy NMKV Co., Ltd to kolejny etap współpracy, na którą oba koncerny zdecydowały się w grudniu 2010 roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości