Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37144 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Mitsubishi kończy produkcję iOn'a i C-Zero

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Peugeot W 2008 roku Mitsubishi podpisało umowę z koncernem PSA, na mocy której Japończycy rozpoczęli produkcję elektrycznych modeli Peugeota i Citroena. Po 4 latach zdecydowano się zawiesić tę współpracę.

Fot. PeugeotMitsubishi nie będzie już produkowało elektrycznych modeli koncernu PSa, czyli Peugeota iOn oraz Citroena C-Zero. Powodem tej decyzji jest niskie zainteresowanie tymi autami na globalnym rynku. Tylko w pierwszej połowie 2012 roku sprzedano zaledwie 852 C-Zero i 935 iOn-ów. Pierwotnie, zakładano produkcję sięgającą nawet 100 tys. egzemplarzy rocznie.

Przyczyn niskiej sprzedaży upatruje się w wysokiej cenie tych pojazdów. W Polsce, bazujące na modelu Mitsubishi i-MiEV Peugeot i Citroen kosztują ponad 100 tys. zł. Ponadto, francuski koncern postanowił skupić się na rozwoju własnej technologii aut elektrycznych, a także układów hybrydowych Hybrid4.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Arek (gość)

    Każdy normalny nabywca auta w europie jeśli chce oszczędzać wybiera np. VW Polo Bluemotion albo Skodę Fabię Greenline itp. nowoczesne diesle spalające po 3,5 litra ON na 100 km a nie ładuje 100 tys zł w elektryczne jajo z japonii.

  • alan2

    Jasne że jest to nieopłacalne, chyba że liczyli na to że każdy rząd będzie nie wiem jak duzo dopłacał do tej technologi samochód klasy A kosztujący jak limuzyna to parodia kiedy ma sie to wrócić, dla przykładu UP kosztuje 31 tys wie mamy praktycznie w tej cenie trzy VW ze spalaniem ok 3-4litrów, a koszt ładowania równiez jest więc kiedy zacznie przynosić zyski?

  • iOn user :D (gość)

    a co jeśli ktoś nie myśli tylko o oszczędzaniu, ale o ciszy, ekologii, byciu trendy, przyjemności z jazdy elektrykiem itp..... ?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Citroen C-Zero dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Peugeot iOn dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Części dla marki Citroen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

561 zł