Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38788 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Mitsubishi L 200

Data publikacji: Autor: (ak)

 Ten samochód chociaż nie jest zaliczany do grupy tzw. pojazdów wielofunkcyjnych to pod wieloma względami je przewyższa.

Ten samochód nie jest zaliczany do grupy tzw. pojazdów wielofunkcyjnych, ale gdyby wziąć pod uwagę różnorodność jego zastosowań i możliwości trakcyjne to z całą pewnością nie tylko dorównuje tym ostatnim, ale pod wieloma względami nawet je przewyższa.

Podwójna kabina zapewnia miejsce dla pięciu osób, a skrzynia ładunkowa umożliwia jednocześnie przewóz towarów o masie do 1100 kilogramów. Jazda przy pełnym obciążeniu może odbywać się po równej jak stół autostradzie, ale i także w trudnych warunkach terenowych, gdzie swoje zalety ujawnia wysokie i sztywne zawieszenie oraz system przeniesienia napędu na wszystkie koła.

Pierwszy pick-up Mitsubishi o nazwie L 200 pojawił się na rynku japońskim w roku 1978. Już dwa lata później wyposażono go w napęd na cztery koła. Samochód bardzo szybko zyskał niezwykłą popularność. W Stanach Zjednoczonych czy Australii stał się wręcz pojazdem kultowym, łączącym zalety małej ciężarówki i rasowego terenowca pozwalającego bezproblemowo poruszać się po leśnych duktach czy pokonywać pozbawione stałych dróg tereny wielkich farm.
Najnowsza wersja mitsubishi L 200, która wprowadzana jest właśnie na polski rynek, potwierdza uznane walory tego modelu.
Wewnątrz kabiny czujemy się jak w samochodzie osobowym i tylko dodatkowa dźwignia zmiany przeniesienia napędu podpowiada, że znajdujemy się w aucie o charakterystyce terenowej. Fotel kierowcy posiada wygodną regulację, co w połączeniu z podobnymi możliwościami dotyczącymi koła kierownicy pozwala zająć wygodną pozycję prowadzącemu.
Deska rozdzielcza pokryta jest miękkim tworzywem, a w tablicy zegarów nie zabrakło występującego w standardzie obrotomierza, niezwykle użytecznego w tego typu pojeździe. W zestawie wskaźników znajdujemy również kontrolki informujące o rodzaju załączonego napędu, a z lewej strony tablicy rozdzielczej włącznik blokady mechanizmu różnicowego.

Pod maską mitsubishi L 200 kryje się 2,5-litrowy silnik wysokoprężny o mocy 100 KM. Duża kultura pracy tej jednostki napędowej połączona ze skutecznym wygłuszeniem kabiny kierowcy i pasażerów sprawiają, że podczas jazdy do wnętrza nie docierają odgłosy dieslowskiego silnika.
Mitsubishi L 200 to także samochód towarowy. Rozmiary skrzyni ładunkowej pozwalają umieścić na niej europaletę. Jej długość wynosi 1500 mm, ale można ją powiększyć o dalsze 500 mm poprzez odchylenie tylnej burty, która utrzymywana jest w pozycji poziomej dzięki metalowym ogranicznikom.
Na polskim rynku mitsubishi L 200 oferowane jest w dwóch wersjach wyposażeniowych: GL 4WD i GLS 4WD. Ta druga wyróżnia się zewnętrznie pomalowanym w dwóch kolorach nadwoziem oraz chromowaną atrapą chłodnicy i bocznymi lustrami. Wersja podstawowa kosztuje 94 029 zł (1 USD - 3,6865 zł).
Mitsubishi L 200, podobnie jak i wszystkie modele spod znaku trzech diamentów oferowane w Polsce, objęty jest 3-letnią gwarancją oraz całodobowym, międzynarodowym serwisem naprawczym Inter-Euro Service.

Dane techniczne

Silnik czterocylindrowy, wysokoprężny z turbodoładowaniem i intercoolerem
Pojemność silnika (cm3 ) 2477
Moc (KM) 100 przy 4000 obr./min
Maks. moment obrotowy (Nm) 240 przy 2000 obr./min
Przyspieszenie 0-100 km/godz. (s) 17,7
Prędkość maksymalna (km/godz.) 142
Pojemność zbiornika paliwa (l) 75
Wymiary pojazdu dł. x szer. (cm) 493,5 x 177,5
Wymiary skrzyni ładunkowej dł. x szer. (cm) 150 x 147
Ładowność (kg) 1100

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Mitsubishi L 200 zdjęcia

Mitsubishi L 200 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Mitsubishi L 200 Cena

Części dla marki Mitsubishi

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

598 zł