Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Mitsubishi L200 najpopularniejszym pickupem w Polsce

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Mitsubishi L200 najpopularniejszym pickupem w Polsce Mitsubishi L200 jest najbardziej popularnym pickupem wśród polskich klientów. Według danych Samaru był najczęściej wybieranym autem w tym segmencie od początku roku.

Sprzedaż Mitsubishi L200 od stycznia do sierpnia bieżącego roku wzrosła o 22 proc. w porównaniu do tego samego okresu 2010 roku – do klientów trafiło w tym okresie 447 samochodów. W samym sierpniu sprzedano 102 takie pojazdy, czyli aż o 50 proc. więcej niż przed rokiem.

Taki wynik sprzedaży pozwolił L200 na uzyskanie ponad 20 proc. udziału w rynku w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku. To w ogromnej mierze jest zasługą sprzedaży flotowej.

- L200 jest naszym najważniejszym modelem oferowanym przedsiębiorcom. Spełnia wymagania firm budowlanych, energetycznych i telekomunikacyjnych, lasów państwowych oraz służb specjalnych, takich jak Straż Pożarna, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej czy Służba Ochrony Kolei – komentuje Kamil Wieczorkowski, specjalista do spraw sprzedaży flotowej w polskim oddziale Mitsubishi Motors.

Zobacz też: Mitsubishi Outlander i L200 - najpopularniejsze w segmencie 4x4

W Polsce Mitsubishi L200 jest oferowany z dwoma turbodoładowanymi silnikami Diesla o pojemności 2,5 litra i mocy 136 KM oraz 178 KM, jako Single Cab (z pojedynczą kabiną), Double Cab (podwójną kabiną) i Club Cab, czyli półtorej kabiny w 9 wersjach wyposażenia.

Najtańsze Mitsubishi L200 kosztuje obecnie 69910 zł netto.

Wojciech Frelichowski

Mitsubishi L200 najpopularniejszym pickupem w Polsce
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Mitsubishi L200 najpopularniejszym pickupem w Polsce

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości