Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39050 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Mitsubishi Mirage Samochodem Roku 2012-2013

Data publikacji: Autor: (ip)

Mitsubishi Space Star , Fot: Mitsubishi Mitsubishi Mirage (w Europie nazywane Mitsubishi Space Star) zostało Samochodem Roku 2012-2013 na Filipinach (COTY-P). Model japońskiego producenta pokonał sześćdziesięciu dziewięciu pretendentów do tej prestiżowej nagrody, którą przyznała grupa Car Award Group, Inc. (CAGI).

Mitsubishi Mirage/Space Star zostało docenione za wartość rynkową, przemyślaną konstrukcję oraz hojne wyposażenie. Mitsubishi Space Star , Fot: MitsubishiNajbogatsze wersje wyposażeniowe modelu Mirage/Space Star oferują takie elementy podnoszące komfort eksploatacji, jak przycisk start/stop rozrusznika czy instalowany w punkcie dilerskim opcjonalny system audio z ekranem dotykowym oraz nawigacją satelitarną GPS. Auto zadebiutowało na rynku filipińskim w listopadzie 2012 roku i od razu zyskało pochlebne opinie z uwagi na doskonałe osiągi i przystępną cenę.

"Z prawdziwą przyjemnością odebraliśmy statuetkę 'Car of the Year'. Wierzę, że Mitsubishi Mirage/Space Star zasługuje na to wyróżnienie, które potwierdza jakość naszego produktu i świadczy o jego przydatności. Cechy te zostały również docenione przez klientów, ponieważ model Mirage jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów w kraju," powiedział Hikosaburo Shibata, prezes i dyrektor zarządzający Mitsubishi Motors Philippines Corp.

Mitsubishi Space Star , Fot: MitsubishiFirma MMPC otrzymała również nagrody w innych kategoriach. W kategorii 'Podstawowych Samochodów Subkompaktowych' zwyciężył Mirage/Space Star GLS MT, natomiast w klasie SUV-ów najlepszy okazał się model Montero (Pajero) Sport 3.0 V6 GLS.

Ferman Lao, prezes grupy CAGI, przyznał, że w sezonie 2012-2103 jurorzy COTY-P nie mieli łatwego zadania podczas podejmowania decyzji. "Nie chodzi jedynie o liczbę samochodów, które musieliśmy przetestować. Każdy nowy model wprowadzany na rynek odznacza się coraz wyższą jakością i bardziej konkurencyjną ceną, dlatego wybór był trudny," powiedział Ferman Lao.

W skład grupy CAGI wchodzi ponad 60 dziennikarzy motoryzacyjnych z Filipin, którzy każdego roku przeprowadzają testy konsumenckie samochodów, aby wyróżnić najlepsze nowe modele oferowane na lokalnym rynku. Pojazdy ubiegające się o nagrodę są oceniane pod względem jakościowym i  technicznym. W teście jakości wykonania jurorzy oceniają komfort podróżowania samochodem, jego wygląd i ogólne wrażenia z eksploatacji. Z kolei próba techniczna ma na celu sprawdzenie osiągów pojazdu, czyli przyspieszenia, drogi hamowania i właściwości jezdnych.

Mitsubishi Space Star , Fot: Mitsubishi

Mitsubishi Space Star , Fot: Mitsubishi

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Montezuma (gość)

  Chyba oszaleli.Mitsubishi lepiej by zrobiło jakby powiększyło Colta we wszystkich kierunkach o jakieś 30-40 % i wprowadziło jakieś weselsze,jaśniejsze wnętrza.Ten Mirage to jest krok w tył niestety.

 • Jack (gość)

  Podobny do hiundai i20 lub peguota 208

 • Rafael (gość)

  Kopiłem i jestem bardzo zadowolony z samochodu

 • Jazzik (gość)

  Niedoceniane samochodu

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Mitsubishi Space Star dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Mitsubishi Mirage opinie

Oceń swoje auto