Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Mitsubishi Motor Corporation

Data publikacji: Autor: (ps)

 Siedem lat w Polsce

Już siedem lat działa w Polsce generalny importer samochodów Mitsubishi firma MMC Car Poland. Przez ten czas sprzedała ponad 8400 samochodów. W tym miesiącu do salonów trafi nowe auto - Pajero Pinin.

- To będzie najtańsze z aut terenowych spod znaku trzech diamentów - mówi Tomasz Lisicki, szef działu MMC Car Poland. - Auto powstało we współpracy z włoską Pinifariną i jest produkowane na Półwyspie Apenińskim, dlatego nie jest obłożone cłem, tak jak pozostałe nasze terenówki. Najtańsza wersja tego samochodu będzie kosztować niecałe 73 tys. zł.
Oferta terenówek Mitsubishi jest bardzo bogata. Pajero dostępny w wersji tradycyjnej napędzany jest silnikiem benzynowym 3,5 V6 lub dieslem 3,2 DID (z nadwoziem 3 lub 5-drzwiowym) oraz w wersji Sport (z silnikiem 3,0 V6 lub 2,5 TDI). Do tego dochodzi teraz wersja Pinin. Ponadto w ofercie jest pickup L200 dostępny z silnikiem 2,5 TDI.

- Rocznie sprzedajemy ok. 300 terenówek - mówi Lisicki. - 90 proc. z nich kupowanych jest jako samochody dostawcze, więc naszym klientem, jak łatwo wywnioskować, jest szef firmy, który zapragnął mieć terenówkę. Potwierdza to wybór wyposażenia do tych samochodów. L200 oferowaliśmy w dwóch wersjach - tzw. gołej i bogato wyposażonej. Ta pierwsza nie sprzedawała się w ogóle, więc wycofaliśmy ją z rynku.

Jednak nie terenówki, ale auta osobowe stanowią największą część sprzedaży firmy w naszym kraju. W tej chwili Mitsubishi oferuje tylko dwa modele - Space Stara i Carismę. Oba modele produkowane są w holenderskim Born i nie ma na nie cła. Na Colta, Galanta czy Lancera nałożone cło jest tak duże, że nie opłaca się sprowadzać tych samochodów do Polski. Znalazłoby się zaledwie kilku nabywców, a utrzymywanie stacji serwisowych (auto na gwarancji musi mieć zapewnioną obsługę) dla tych kilku aut byłoby zupełnie nieopłacalne.

Za to Space Star i Carisma sprzedają się bardzo dobrze. Rocznie na polskie drogi trafia po 800 sztuk tych pojazdów. Space Star najchętniej kupowany jest w wersji z silnikiem 1,6. - Po wprowadzeniu tego modelu sprzedaż Space Stara wyraźnie podskoczyła - mówi Lisicki. - Wersja 1,3 nie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ale gdy na początku tego roku wprowadzono obniżkę ceny na Space Stara 1,3 - rozszedł się jak ciepłe bułeczki. - Model ten kosztował niecałe 44 tys. zł - mówi sprzedawca jednego z warszawskich salonów. - Kupowały go osoby, które do tej pory jeździły Polonezami czy modelami Daewoo.
Ostatnio w sprzedaży pojawił się Space Star w wersji diesel z silnikiem 1,9 - 102 KM, a na jesieni zadebiutuje w wersji 1,9 - 115 KM. - To dobre silniki. Montowane są one również do Carismy - mówi Lisicki. - Jednak największym powodzeniem cieszy się Carisma 1,6. Zdecydowanie mniej osób kupuje wersję 1,8 GDI.


Mitsubishi Pajero Pinin powstało we współpracy z włoską Pinifariną i jest produkowane na Półwyspie Apenińskim, dlatego nie jest obłożone cłem, tak jak inne terenówki tej firmy. Najtańsza wersja tego samochodu będzie kosztować niecałe 73 tys. zł.

Piotr Kenig, Dyrektor Generalny, Prezes Zarządu Allianz-Auto, autoryzowanego dealera Mitsubishi
W moim przeszło 20-letnim doświadczeniu nie spotkałem się z taką przychylnością importera do działań dealera. Do akcji promocyjnej, którą przeprowadzamy obecnie w C.H. Reduta potrzebowaliśmy Mitsubishi Lancera Evo7, którego nigdzie nie było. Auto jednak pokazaliśmy, ponieważ użyczył nam prywatny egzemplarz sam szef MMC Car Poland. Niespotykane jest także stanowisko importera do napraw gwarancyjnych. W moim salonie i serwisie klient ma zawsze rację. W przypadku nowych samochodów oferta jest atrakcyjna cenowo. Po ostatniej obniżce akcyzy najtańszy Space Star 1.3 82 KM kosztuje 45 990 zł, a Carisma 1.6 100 KM - 52 390 zł. Mit o drogich częściach zamiennych też nie jest prawdą. Ceny przeglądów i większości części są niższe, niż w wielu europejskich markach.

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości