Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Mitsubishi na 43. Tokijskim Salonie Samochodowym

Data publikacji: Autor: (ip)

3 premiery Mitsubishi w Tokio, Fot: Mitsubishi Mitsubishi prezentuje trzy światowe premiery swoich samochodów koncepcyjnych na trwającym właśnie 43. Tokijskim Salonie Samochodowym 2013. Nowy design trzech modeli wskazuje przyszły kierunek rozwoju japońskiego producenta i podkreśla typowe dla aut typu SUV poczucie bezpieczeństwa i funkcjonalność. Jednocześnie, projekt tych pojazdów odzwierciedla założenia opracowanej przez producenta strategii @earth TECHNOLOGY.

Mitsubishi Concept GC-PHEV jest dużym SUV-em nowej generacji ze stałym napędem na 4 koła. Samochód oparto na koncepcji przedniosilnikowego pojazdu, wyposażonego w system hybrydowego napędu elektrycznego z zewnętrznym ładowaniem akumulatorów (PHEV). Doładowany trzylitrowy silnik spalinowy w układzie V6 MIVEC sprzężono z ośmiobiegową przekładnią automatyczną i połączono z silnikiem elektrycznym wysokiej mocy zasilanym z akumulatorów elektrycznych dużej pojemności, uzyskując świetne własności jezdne w każdym terenie, które powinny być nieodłączną cechą prawdziwie uniwersalnego samochodu z segmentu SUV.


Mitsubishi Concept XR-PHEV jest kompaktowym SUV-em następnej generacji opracowanym z myślą o najwyższym poziomie przyjemności  z jazdy. MITSUBISHI Concept XR-PHEV korzysta z koncepcji przedniosilnikowego, przednionapędowego samochodu wzbogaconego o system hybrydowy PHEV. Zastosowano w nim mały, doładowany silnik spalinowy MIVEC o pojemności skokowej 1,1 litra z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz lekki, zwarty, silnik elektryczny wysokiej mocy i akumulator o dużej pojemności.

Obydwa samochody koncepcyjne oferują  systemy hybrydowe z zewnętrznym ładowaniem akumulatorów PHEV optymalnie dobrane do swoich segmentów i specyficznych wymagań rynkowych. Mitsubishi Concept AR jest przedstawicielem nowej generacji kompaktowych minivanów (MPV), łączącym zwrotność SUV-a z przestronnością minivana. Wykorzystuje on lekki system hybrydowy wspomagający niewielki, turbodoładowany silnik spalinowy MIVEC o pojemności 1,1 litra z wtryskiem bezpośrednim.Wszystkie trzy samochody koncepcyjne wyposażone są w najnowszy pakiet technologii bezpieczeństwa czynnego MMC "e-Assist" i zaawansowane technologie "Connected Car", które korzystają z systemów informatycznych najnowszej generacji. Możliwości realizowane dzięki tym technologiom obejmują system wykrywania zagrożeń, który uruchamia odpowiednie funkcje bezpieczeństwa oraz systemy wczesnego wykrywania awarii i uszkodzeń, które informują kierowcę o konieczności dokonania naprawy lub przeglądu.

Łącznie z trzema samochodami koncepcyjnymi, MMC prezentuje na swoim stoisku na Tokijskim Salonie Samochodowym 17 modeli. Do samochodów koncepcyjnych dołączy wysoki minisamochód kombi eK Space, który pojawi się w sprzedaży w Japonii na początku przyszłego roku, pokazane zostaną także samochody sportowe i niektóre modele z bieżącej oferty firmy MMC.

3 premiery Mitsubishi w Tokio, Fot: Mitsubishi

3 premiery Mitsubishi w Tokio, Fot: Mitsubishi

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości