Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Mitsubishi ogranicza

Data publikacji: Autor: łm

fot. Mitsubishi Przeżywająca kłopoty finansowe firma Mitsubishi Motors postanowiła zredukować liczbę pracowników o 6 200 osób. Producent otrzyma ok. 450 mld jenów (4 mld dolarów) pomocy od Grupy Mitsubishi i innych inwestorów w ramach planu restrukturyzacji.

Przeżywająca kłopoty finansowe firma Mitsubishi Motors postanowiła zredukować liczbę pracowników o 6 200 osób. fot. Mitsubishi Producent otrzyma ok. 450 mld jenów (4 mld dolarów) pomocy od Grupy Mitsubishi i innych inwestorów w ramach planu restrukturyzacji.

 

Mitsubishi (na zdjęciu model Outlander) zatrudnia w swoich fabrykach i biurach w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Europie i Australii ponad 44 000 tysięcy osób.

Koncern zamierza utrzymać swoją fabrykę silników w Australii, jednak los istniejącej tam fabryki gotowych pojazdów jest wciąż niepewny. Firma utrzyma produkcję w swoich zakładach w USA, ale w 2006 r. zlikwiduje fabrykę samochodów osobowych w japońskim mieście Okazaki.

Mitsubishi Motors jest obecnie zadłużony na sumę ponad 1 biliona jenów (9 mld dolarów). Sprzedaż samochodów tej marki w Japonii ciągle spada, a co gorsze producenta prześladują wykrywane usterki w jego samochodach, które musi usuwać na własny koszt.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości