Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39044 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Mitsubishi Space Star 2016. Co zmieniono?

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Mitsubishi Space Star to kluczowe auto Mistubishi Motors w segmencie B, który w skali globalnej sprzedał się już w ponad 330 000 egzemplarzy. Trzy lata po europejskiej premierze ten popularny model został właśnie poddany modernizacji / Fot. Mitsubishi Mitsubishi Space Star to kluczowe auto Mistubishi Motors w segmencie B, które w skali globalnej sprzedało się już w ponad 330 000 egzemplarzy. Trzy lata po europejskiej premierze ten popularny model został właśnie poddany modernizacji.

Mitsubishi Space Star to kluczowe auto Mistubishi Motors w segmencie B, który w skali globalnej sprzedał się już w ponad 330 000 egzemplarzy. Trzy lata po europejskiej premierze ten popularny model został właśnie poddany modernizacji / Fot. MitsubishiZaprezentowane po raz pierwszy na salonie samochodowym w Los Angeles 18 listopada 2015 roku, Mitsubishi Space Star w wersji na rok 2016 debiutuje na Starym Kontynencie 12 stycznia 2016 roku, podczas salonu motoryzacyjnego w Brukseli. Natomiast do europejskich salonów samochód będzie wprowadzany od pierwszego kwartału 2016 roku. Data polskiej premiery zostanie podana w późniejszym terminie.

 Najważniejsze zmiany wersji modelowej na rok 2016:

- nowa stylistyka przedniej i tylnej części nadwozia + nowe kolory i elementy dekoracyjne karoserii

- lepsze jakościowo materiały wykończenia wnętrza i tapicerki

- poprawione osiągi i dynamika

- nowe element wyposażenia – m.in. system wspomagania ruszania pod górę (HSA), nowy system komunikacji Multifunction GPS Navigation (Smartphone-link) (MGN)

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nabywców wprowadzono modyfikacje, które sprawiają, że Space Star prezentuje się bardziej dynamicznie i oferuje jeszcze lepsze osiągi. Stosując podobne podejście, jak w przypadku nowego Outlandera (w wersji na rok 2016), projektanci MMC postawili na wizualną przemianę proporcji nadwozia modelu Space Star, dzięki czemu jego sylwetka zyskała na atrakcyjności i dynamice. Zabiegi te nie przełożyły się jednak na znaczne zwiększenie gabarytów kompaktowego modelu z segmentu B, bowiem długość całkowita wzrosła o zaledwie 85 mm, do wartości 3795 mm.

Konstruktorzy przeprojektowali całą stylistykę przedniej części nadwozia. Dzięki temu przedni zwis zwiększył się o skromne 1,5 cm, do wartości 745 mm, co pozwoliło na zachowanie promienia skrętu 4,6 m. Pokrywa silnika zyskała przetłoczenie, szerszy przedni grill wzbogacił się o chromowaną obwódkę oraz siatkowane tło, reflektory biksenonowe o nowym kształcie i światła pozycyjne LED. Natomiast w konstrukcji zderzaka poszerzono dolną część grilla, który przedziela teraz efektowna, wyrazista, chromowana listwa rozdwajająca się na obu końcach.

Tylna część nadwozia również zyskała nowe proporcje i wygląd, dzięki czemu sylwetka auta zdaje się szersza i niżej zawieszona nad drogą. Zmieniono kształt tylnego zderzaka, zespołu tylnych lamp, na który składają się poziome, wzdłużne światła cofania oraz lampy LED w kształcie litery „C” (tylne światła mijania oraz światła „STOP”). Ponadto nieznacznie (+ 7 cm) zwiększono również tylny zwis (do 600 mm).

Mitsubishi Space Star to kluczowe auto Mistubishi Motors w segmencie B, który w skali globalnej sprzedał się już w ponad 330 000 egzemplarzy. Trzy lata po europejskiej premierze ten popularny model został właśnie poddany modernizacji / Fot. MitsubishiWizualny efekt szerszej i obniżonej sylwetki osiągnięto również dzięki wydłużeniu spojlera dachowego ze zintegrowanym, górnym światłem „STOP”. Dodatkowo, nowy spojler wpływa na właściwości aerodynamiczne, dzięki którym współczynnik oporu powietrza wynosi jedynie 0,27.

Kolejnym elementem odświeżonej, wyrazistej stylistyka modelu Space Star w wersji na rok 2016 są nowe felgi ze stopu metali lekkich (14 lub 15-calowe).  Wspomnieć trzeba również o dwóch dodatkowych kolorach nadwozia. Mowa tu o odcieniach Wine Red oraz Metallic Sunrise Orange.

Modyfikacje nadwozia, które zaowocowały odświeżeniem stylistyki modelu Space Star, znajdują swoje odzwierciedlenie w zmianach jakie zaszły w kabinie. Wprowadzono nową, miękką tapicerkę materiałową z trójwymiarowym, tkanym wzorem i kontrastującym przeszyciem, dostępną w opcji jednobarwnej (czarnej) lub dwukolorowej (czerń i kość słoniowa),

Zobacz także: Kim jest słynny Łowca Fotoradarów?

Pojawiła się nowa kierownica stylistycznie nawiązującą do innych modeli marki i niemal identyczną jak ta montowana w nowym Outlanderze (w wersji na rok 2016) – ze wstawkami w kolorze czerni fortepianowej, chromowanymi elementami dekoracyjnymi oraz wieńcem obszytym skórą naturalną i wyróżniającym się zmienionym, ergonomicznym kształtem, który lepiej leży w dłoniach, Zmiany to także nowy panel sterowania układem klimatyzacji manualnej, z trzema pokrętłami i pojedynczym przełącznikiem, wzbogacony o chromowane elementy dekoracyjne (klimatyzacja automatyczna dostępna jest z panelem cyfrowym)

Zoptymalizowano sztywność sprężyn zawieszenia oraz siłę tłumienia amortyzatorów, co – przy jednoczesnym usztywnieniu przedniej części nadwozia – przełożyło się na poprawę stabilności i precyzji prowadzenia przy jednoczesnym ograniczeniu przechyłów nadwozia.

Mitsubishi Space Star to kluczowe auto Mistubishi Motors w segmencie B, który w skali globalnej sprzedał się już w ponad 330 000 egzemplarzy. Trzy lata po europejskiej premierze ten popularny model został właśnie poddany modernizacji / Fot. MitsubishiZmodyfikowano nastawy i charakterystykę pracy elektrycznego systemu wspomagania układu kierowniczego, co skutkuje lepszą precyzją i jakością prowadzenia. Dodatkowo system wspomagania ruszania pod górę (HSA) wchodzi teraz w skład standardowego wyposażenia wszystkich wersji modelu, włączając w to odmiany z przekładnią manualną.

Mitsubishi Space Star w wersji na rok 2016 to pierwszy samochód w gamie japońskiego producenta, który wyposażony będzie w nowy system nawigacji Multifunction GPS  Navigation (Smartphone-link) (MGN) System MGN oferuje szerokie możliwości dostosowane do potrzeb różnych grup użytkowników. Wykorzystuje ciekłokrystaliczny ekran WVGA o przekątnej 6,5 cala (800 x 480 mm) oraz napęd DVD montowany w konsoli środkowej. Sterowanie systemem odbywa się przy pomocy dużych i ergonomicznie rozmieszczonych przycisków na ekranie dotykowym.  

System oferuje szeroką gamę smartfonowych rozwiązań komunikacyjnych (m.in. Apple CarPlay™ i Android Auto™) oraz sterowanie głosowe realizowane za pomocą asystenta Siri (Speech Interpretation and Recognition Interface) i/lub systemów opartych na Google Voice. Jest kompatybilny z szerokim spektrum technologii i kanałów multimedialnych – zarówno dostępnych obecnie (USB, iPod, Bluetooth®, DAB…) jak i w przyszłości (strumieniowanie danych, podcasty, sterowanie głosowe oparte na chmurze).

 

Mitsubishi Space Star to kluczowe auto Mistubishi Motors w segmencie B, który w skali globalnej sprzedał się już w ponad 330 000 egzemplarzy. Trzy lata po europejskiej premierze ten popularny model został właśnie poddany modernizacji / Fot. Mitsubishi

Mitsubishi Space Star to kluczowe auto Mistubishi Motors w segmencie B, który w skali globalnej sprzedał się już w ponad 330 000 egzemplarzy. Trzy lata po europejskiej premierze ten popularny model został właśnie poddany modernizacji / Fot. Mitsubishi

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Jazzik (gość)

    Niedoceniane mały samochód...

  • BMW (gość)

    Dokładnie i Japoniec.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Mitsubishi Space Star zdjęcia

Mitsubishi Space Star dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Mitsubishi Space Star opinie

Oceń swoje auto

Mitsubishi Space Star Cena