Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Mitsubishi z Małyszem

Data publikacji: Autor: (TSz)

Fot: RMF Caroline Team Podczas konferencji prasowej w Warszawie poinformowano o nawiązaniu współpracy zespołu RMF Caroline z polskim oddziałem Mitsubishi. W spotkaniu uczestniczył Adam Małysz, który, podobnie jak reszta członków ekipy, przedstawił o stanie przygotowań do Rajdu Dakar 2012.
Zespół RMF Caroline Team wystartuje w najważniejszej i najbardziej Fot: RMF Caroline Team prestiżowej imprezie sezonu dwoma samochodami Mitsubishi Pajero w kategorii T1.

- Sportowe dziedzictwo Mitsubishi zobowiązuje, stąd nasza decyzja o wsparciu zespołu, w skład którego weszli wytrawni zawodnicy Albert Gryszczuk i Michał Krawczyk, a także najsłynniejszy polski skoczek narciarski Adam Małysz z doświadczonym w terenie Rafałem Martonem – powiedział Arkadiusz Tomala - dyrektor polskiego oddziału Mitsubishi Motors.

CZYTAJ TAKŻE

Adam Małysz wystartuje w Rajdzie Dakar!

Adam Małysz opowiada o przygotowaniach do Dakaru


Fot: Tomasz Szmandra - Najwyraźniej narty i rajd Dakar ze swoją dynamiką i ekstremalnymi sytuacjami mają ze sobą coś wspólnego – w 2006 roku startując ósmy raz w Dakarze zwyciężył za kierownicą Pajero mistrz świata w biegu zjazdowym - francuski narciarz Luc Alphand. Trzymamy kciuki za cały zespół i życzymy bezpiecznego dotarcia na metę

- Zdecydowaliśmy się na zmianę samochodów i pojechanie Dakaru w Mitsubishi ze względu na znacznie lepsze przygotowanie aut do tak trudnych warunków. Auta, którymi pojedziemy zostały przygotowane w klasie T1 i potrafią znieść znacznie więcej niż samochody T2 – tłumaczył Albert Gryszczuk, jeden z kierowców i szef zespołu RMF Caroline Team.

- Sporo jeździłem w klasie T2 i przesiadka do T1 była jak zmiana klasy w samolocie. Inne wybieranie nierówności, większa odporność na wyrwy, kamienie i niespodzianki na trasie rekompensuje wszystko inne. Co prawda komfort podróżowania nie istnieje, ale świadomość, że jedzie się jednym z najsprawniejszych aut na trasie znacznie poprawia samopoczucie. W sportach motorowych jestem nowicjuszem. Te przygotowania od kwietnia nie były takie długie, więc na pewno brakuje mi doświadczenia i na pewno na sukcesy trzeba będzie poczekać, choć przede wszystkim naszym celem jest dojechanie do mety - mówił Adam Małysz.

Fot: RMF Caroline Team Fot: RMF Caroline Team

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości