Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Młody i piekielnie szybki w VW Scirocco R-Cup 2011

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Młody i piekielnie szybki w VW Scirocco R-Cup 2011 Organizatorzy drugiej edycji Volkswagen Scirocco R-Cup wybrali 21 kierowców, którzy będą ze sobą rywalizować podczas 10 wyścigów. Wśród nich znalazł się niespełna 21-letni krakowianin – Mateusz Lisowski.

Również w ubiegłym roku Mateusz ścigał się w niemieckich rozgrywkach – Seat Leon Supercopa, a w sezonie 2011, za namową współpracującego z nim inżyniera, postanowił spróbować swoich sił za kierownicą 275-konnego Volkswagena Scirroco.
 
Mateusz Lisowski: - Moja nowa broń, podobnie jak samochód którym ścigałem się w ubiegłym roku, jest wyposażony w skrzynię DSG. W odróżnieniu do Leona, jest napędzany na gaz ziemny i posiada ciekawe urządzenie push-to-pass, dzięki któremu po wciśnięciu odpowiedniego przycisku, na około 40 sekund przybywa nam 50 KM. Przydaje się to głównie do wyprzedzania i obrony przed atakami innych kierowców. Kiedy zawodnik użyje tej funkcji zarówno z tyłu samochodu, jak i z przodu zapala się niebieska lampka informująca o tym fakcie pozostałych rywali.

Źródło: VW

Młody i piekielnie szybki w VW Scirocco R-Cup 2011
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Młody i piekielnie szybki w VW Scirocco R-Cup 2011

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości