Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Młodzi kończą sezon

Data publikacji: Autor: Michał Kondrowski

Fot. Michał Kondrowski Kilka tygodni po ostatniej rundzie Rallycrossu przyszedł czas na zakończenie sezonu w Szayocrossie.

Na torze w Słomczynie odbyła się VI runda KJS Rallycross. Fot. Micha³ Kondrowski

 

Ta dyscyplina jest szansą dla młodych, którzy przy nie dużym nakładzie finansowym mogą spróbować swoich sił w sporcie motorowym. Tutaj zawodnicy ścigają się autami o konstrukcji rurowej na podzespołach z "malucha", które wyglądem Fot. Micha³ Kondrowski przypominają popularne buggy. Dzięki niewielkiej masie pojazdu i „podrasowanemu” silnikowi można rozwinąć większe prędkości niż seryjnym Fiatem 126p. Z Sekcji Młodych Automobilklubu Rzemieślnik droga do sportowej kariery już jest o wiele krótsza i bagaż doświadczeń już jest większy. Potwierdza się to w Fot. Micha³ Kondrowski Mistrzostwach Polski w Rallycrossie gdzie zawodnicy z sekcji zajmują czołowe pozycje w klasie 1 i 2.

 Fot. Micha³ Kondrowski

Zwycięzcą ostatniej rundy Szayocrossu został Łukasz Kutyna, jednak punktów starczyło mu na zajęcie czwartego miejsca w klasyfikacji końcowej. Konrad Osienienko - drugi w Słomczynie - wskoczył na trzecie miejsce tuż za Tomaszem Brokerem. Mistrzem Szayowozów na rok 2004 został Bartek Łukaszewicz mimo iż na ostatniej rundzie zajął dopiero piąte miejsce.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Komentarze

  • huj (gość)

    pierdolcie sie pedaly nie wyzyte pizdy!!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości