Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Mniej paliwa, więcej mocy

Data publikacji: Autor: PRO

Nowe, benzynowe i wysokoprężne jednostki napędowe Opla wykonane są w technice ECOTEC, spełniają wymagania czystości spalin normy Euro 4 i charakteryzują się mniejszym zużyciem paliwa.

Nowe silniki Opla
Wraz z jesienną promocją Corsy, firma zaprezentuje dwa silniki benzynowe z technologią TWINPORT o pojemności 1,0 i 1,4 litra (44 kW/60 KM i 66 kW/90 KM). W porównaniu z dotychczas produkowanymi wersjami, nowe jednostki charakteryzują się mniejszym o 23 % zużyciem paliwa. W gamie znajdziemy także nową jednostkę wysokoprężne ECOTEC o pojemności 1.3 litra typu CDTI o mocy 70 KM. Turbodiesel z systemem common-rail zużywa zaledwie 4,5 litra oleju napędowego na 100 kilometrów. Początkowo nowe silniki pojawia się w modelu Corsa, a później także w modelu Agila. W gamie większych modeli Opla - Signum i Vectra kombi - pojawi się silnik diesla - ECOTEC 2.2 DIRECT o mocy 155 KM. Niższe zużycie paliwa oferuje silnik 1.6 litra o mocy 103 KM, który wyposażono w system TWINPORT.

Technika
Technologia TWINPORT bazuje na standardowej technologii czterech zaworów na cylinder silników ECOTEC i przyczynia się do ograniczenia największej wady silników benzynowych, tzw. strat na przepustnicy. Ograniczenie poziomu zużycia paliwa osiągane jest poprzez zastosowanie kolektora dolotowego o zmiennej długości w połączeniu z wysoce wydajną recyrkulacją gazów spalinowych. Przy obciążeniu częściowym silnik otrzymuje 25 procent więcej mieszanki paliwowo-powietrznej powstałej ze spalin wprowadzonych drogą recyrkulacji. Zalety systemu TWINPORT uzyskuje się przy jednoczesnym zachowaniu sprawdzonego systemu wtrysku paliwa poprzez kanał dolotowy i zasady kontroli gazów spalinowych.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości