Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Mniej patroli po wakacjach?

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Krzysztof Matuszyñski Czy wraz z początkiem roku szkolnego wzrasta liczba patroli na drogach? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl. Wyniki badań sugerują, że tak i to całkiem zauważalnie. Co ciekawe, nie w każdym mieście „suszą” też jednakowo intensywnie.

Fot. Krzysztof MatuszyñskiSezon wakacyjny w zasadzie dobiegł już końca, a jego miejsce zajęła szkolna, pracownicza, a niebawem też studencka rzeczywistość. Czy po zakończeniu okresu urlopowego spadła liczba kontroli na drogach? – Według naszych badań, liczba patroli w czasie wakacji była większa od liczby kontroli odnotowywanych po wakacjach, czyli w połowie września. O ile w szczycie sezonu w Polsce tygodniowo odnotowywano ponad 28 tys. kontroli, to na początku roku szkolnego liczba ta spadła do niecałych 8 tys. – mówi Agata Gajewy z serwisu Korkowo.pl – Wyniki dla poszczególnych miast są podobne, po wakacjach odnotowano znacznie mniej kontroli – dodaje Gajewy.

Na początku września najintensywniej „suszyli” w Warszawie (945), potem w Krakowie (244), Poznaniu (228) oraz Gdańsku (145). Jak widać Początek roku szkolnego okazał się dla kierowców dosyć łaskawy jednak muszą oni pamiętać o tym, że w każdej chwili liczba patroli może ulec zwiększeniu. Rozsądna jazda to najlepszy sposób aby spotkanie z patrole policji nie skończyło się mandatem i punktami karnymi do kolekcji.

 

Obszar

Okres wakacyjny (średnio tygodniowo)

Okres powakacyjny (średnio tygodniowo)

Polska

28 217

7 945

Gdańsk

616

145

Kraków

562

244

Poznań

574

228

Warszawa

2 399

945

Wrocław

380

177

Źródło: Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz FlotisMobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po wybranych miastach między 4-17 sierpnia a  8-21 września.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości