Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć Artykuł sponsorowany

Mobilny router do samochodu – na co zwrócić uwagę

Data publikacji: Autor: Artykuł Sponsorowany

Mobilny router do samochodu – na co zwrócić uwagę Dostęp do internetu w aucie jest bardzo przydatny zwłaszcza wtedy, gdy wybierasz się w długą podróż z rodziną lub znajomymi. Mobilny router i Wi-Fi do samochodu zapewnią wszystkim pasażerom stabilne łącze sieciowe, dzięki czemu każdy będzie mógł wykorzystać czas spędzony w aucie na wiele pożytecznych czynności, np. zapłacić rachunki, zrobić zakupy online, obejrzeć film. W tym artykule radzimy, jakie urządzenia sprawdzą się najlepiej do auta i jakie aplikacje mogą również okazać się przydatne.

Dostęp do internetu w aucie jest bardzo przydatny zwłaszcza wtedy, gdy wybierasz się w długą podróż z rodziną lub znajomymi. Mobilny router i Wi-Fi do samochodu zapewnią wszystkim pasażerom stabilne łącze sieciowe, dzięki czemu każdy będzie mógł wykorzystać czas spędzony w aucie na wiele pożytecznych czynności, np. zapłacić rachunki, zrobić zakupy online, obejrzeć film. W tym artykule radzimy, jakie urządzenia sprawdzą się najlepiej do auta i jakie aplikacje mogą również okazać się przydatne.

Mobilny router – na te elementy zwróć uwagę

  • Pojemność baterii – routery do samochodu to w wielu przypadkach urządzenia bezprzewodowe, dlatego wybierając się w daleką podróż, warto poszukać takiego modelu, który wytrzyma długo bez ładowania. Niektóre modele są na opakowaniu opatrzone informacją, jak długo mogą pracować na jednym ładowaniu. Dobrym pomysłem jest również wybór routera z kablem USB, możliwym do podłączenia w aucie.
  • Standard sieci – obecnie, routery dostępne na rynku obsługują sieci 3G i 4 LTE. Te, które obsługują drugą z wymienionych, umożliwiają korzystanie z bardzo szybkiego łącza  (o prędkości rzędu 326,4 Mb/s), co pozwala wysyłać i odbierać duże pliki i swobodnie korzystać z sieci.
  • Router GSM – czyli, innymi słowy, router na kartę SIM. Wystarczy umieścić w nim kartę swojego operatora, uruchomić urządzenie i od razu można połączyć się z siecią.
  • Wielkość urządzenia – router mobilny powinien być poręczny, by móc go zabierać ze sobą w podróż i nie tylko. Niektóre urządzenia mają tak ergonomiczny kształt i niewielkie rozmiary, że można je z łatwością zmieścić w kieszeni. (Sprawdź na: https://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/modemy-i-routery/cat10022.chtml).

Aplikacja samochodowa – jak to działa

Aplikacje śledzenia samochodu to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy ponad wszystko cenią sobie bezpieczeństwo. W razie zaistnienia jakichkolwiek niepożądanych zdarzeń, takich jak np. próba kradzieży, stłuczka na parkingu podczas nieobecności właściciela auta, czy też powstanie usterki, system wysyła powiadomienie na smartfona. Aplikacje tego typu (taka jak np. Smart Car), są dostępne do pobrania (czasem nawet bezpłatnie) na Google Play lub App Store. Wystarczy ją ściągnąć na swoje urządzenie i zsynchronizować z tzw. OBD 2 (On Boarding Diagnostics Version 2) – mechanizmem, w który jest wyposażonych większość aut produkowanych po 2001 roku. Jeżeli chcesz się upewnić, czy Twój pojazd posiada tego typu system, a w rezultacie czy będzie kompatybilny z aplikacją śledzenia pojazdu, wystarczy wejść na odpowiednią stronę i podać dane dotyczące auta. System OBD 2 i aplikacja pobrana na smartfona to jednak nie wszystko. Trzeba jeszcze zaopatrzyć się w urządzenie LTE OBD, które jest nie tylko rodzajem lokalizatora, ale również modemu, dzięki czemu będzie łączyło się z telefonem odbiorcy. Można je nabyć np. dzięki korzystnej ofercie abonamentowej.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • depos (gość)

    Hmm... jest taki wypaśny router mobilny - nighthawk m1. Moim zdaniem najpewniejszy producent, jeśli chodzi o rozwiązania mobilne. Tzn. tutaj macie bardzo dobre parametry i możecie się spodziewać sensownego działania. No i tutaj opcja raczej pod bardziej zaawansowane łącza.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości