Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37004 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Modele Giulietta i MiTo w kultowej wersji Quadrifoglio Verde

Data publikacji: Autor: (ip)

Alfa Romeo Giulietta „Quadrifoglio Verde", Fot: Alfa Romeo Do sprzedaży w Europie trafiają właśnie Alfa Romeo Giulietta „Quadrifoglio Verde" z turbodoładowaną jednostką benzynową o pojemności 1750 cm³ i mocy 240 KM TCT oraz Alfa Romeo MiTo „Quadrifoglio Verde" z turbodoładowanym silnikiem 1.4 MultiAir o mocy 170 KM TCT - modele zaprezentowane podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie 2014.

Premiera dwóch nowych modeli Quadrifoglio Verde zbiegła się z prezentacją modelu Alfa Romeo 4C stanowiącego współczesny Alfa Romeo Giulietta „Quadrifoglio Verde", Fot: Alfa Romeosymbol marki, reprezentujący sportowy styl zakodowany w DNA Alfa Romeo i wyrażający się w takich cechach jak osiągi i technologia gwarantujące maksimum przyjemności z jazdy oraz niepowtarzalną estetykę. Jednocześnie oba nowe samochody doskonale wpisują się w legendę „Quadrifoglio Verde" - znanego od 1923 r. symbolu kojarzonego z samochodami o najlepszych osiągach, produkowanymi przez firmę Alfa Romeo. Charakterystyczna zielona czterolistna koniczyna pojawiała się nie tylko na wielu samochodach triumfujących na Alfa Romeo MiTo „Quadrifoglio Verde", Fot: Alfa Romeoświatowych torach wyścigowych, ale także na licznych specjalnych wersjach modeli seryjnych.

Pierwszym pojazdem Alfa Romeo z logo Quadrifoglio Verde był RL, którym Ugo Sivocci wygrał 14. edycję Targa Florio w 1923 r. Od tego czasu wszystkie wyścigowe Alfy zdobi ten szczęśliwy emblemat, będący ich znakiem rozpoznawczym na całym świecie. Począwszy od lat 60. XX wieku jest on umieszczany także na sportowych wersjach samochodów przeznaczonych do jazdy po drogach publicznych.

Mito i Giulietta w wersji „Quadrifoglio Verde" nawiązują do najlepszych tradycji Alfa Romeo, takich jak dynamiczne osiągi bez uszczerbku dla efektywności, poszanowanie środowiska naturalnego i wygoda codziennej eksploatacji.

Alfa Romeo Giulietta „Quadrifoglio Verde", Fot: Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulietta „Quadrifoglio Verde", Fot: Alfa Romeo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Alfa Romeo zdjęcia

Alfa Romeo dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Alfa Romeo opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Alfa Romeo Cena

Części dla marki Alfa Romeo

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

646 zł