Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 214

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 214 Na początek przyszłego roku zapowiedziano odbiór modernizacji drogi nr 214 na odcinku Nowa Wieś Lęborska – Białogarda. Jeszcze wcześniej mieszkańcy Krępy Kaszubskiej doczekają się poprawek. 

O trwającej od ubiegłego roku modernizacji drogi wojewódzkiej nr 214 na odcinku Nowa Wieś Lęborska – Białogarda pisaliśmy już wielokrotnie. 

 Oprócz artykułów zapowiadających inwestycję, a potem opisujących postępy prac pozostałe teksty miały charakter interwencyjny. Mieszkańcy miejscowości położonych wzdłuż remontowanej drogi skarżyli się bowiem na brak wjazdów na swoje pola, zastrzeżenia pojawiały się także do zbyt stromej ścieżki rowerowej, która powstała wzdłuż drogi. Kontrowersje wzbudzał również zjazd z drogi wojewódzkiej w centrum Krępy Kaszubskiej, zaprojektowana tam droga była zbyt wąska dla maszyn rolniczych i kombajnów. 

 To miejsce drogowcy już poprawili, jak się jednak okazuje, w najbliższych dniach robotnicy po raz kolejny będą intensywnie pracowali w rejonie tej miejscowości. Powodem jest spotkanie z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich, gdzie rozmawiano o niezbędnych poprawkach, których powinien dokonać wykonawca. 

 – Zapewniono nas o tym, że pojawią się nowe zjazdy do niektórych posesji, a te, które już wykonano, nie będą aż tak strome. Robotnicy mają też poprawić przejście dla pieszych w centrum naszej miejscowości i przystanek autobusowy, który był zbyt blisko jezdni. Na razie nie zareagowaliśmy jakimś ogromnym entuzjazmem na takie zapewnienia, ale dobrze, że udało nam się spotkać na żywo i dokładnie pokazać sprawy, w których wykonawca zupełnie się nie popisał – relacjonuje efekty spotkania Piotr Popiela, sołtys Krępy Kaszubskiej. 

 Jak ustaliliśmy – wszystko wskazuje na to, że poprawki w Krępie Kaszubskiej będą ostatnimi pracami w ramach modernizacji drogi. Zdzisław Jabłonowski, p.o. dyrektora ZDW w Gdańsku, poinformował nas, że prace na tej drodze zostały już zakończone, a wykonawca przeniósł już większość swoich sił na inny plac budowy przy drodze nr 218. 

 – Takie poprawki to normalna procedura w przypadku tak dużych inwestycji drogowych. Nam zależało na tym, żeby je wykonać możliwie szybko. Chociaż całość prac już właściwie zakończono, to odbiór drogi zaplanowaliśmy zgodnie z planem na początek 2012 roku. Ciężko jednak podać konkretny termin, bo cała sprawa wymaga uzyskania wielu zezwoleń i dokonania jeszcze wielu formalności – tłumaczy dyrektor Jabłonowski. 

Autor:  Grzegorz Bryszewski 
Zdjęcie: Grzegorz Bryszewski 

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 214
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 214

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości