Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Most w Kołobrzegu gotowy na czas

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Most w Kołobrzegu gotowy na czas Most na Kanele Drzewnym pomiędzy ul. Młyńską a Trzebiatowską w Kołobrzegu jest już gotowy. Prace trwały 14 miesięcy i zostały zakończone w terminie.

Przebudową mostu na zlecenie Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich zajmuje się szczecińska firma Energopol. Umowa zakładała budowę mostu na Kanale Drzewnym, przebudowę ronda pomiędzy ulicami Młyńską – Trzebiatowską – Wolności, budowę ronda pomiędzy ulicą Artyleryjską – Trzebiatowską i 6 Dywizji Piechoty. Projekt obejmował również nowe chodniki, dodatkowe ścieżki rowerowe i zatoczki autobusowe. Wykorzystano również okazję i wymieniono w tym miejscu instalację kanalizacyjną, sanitarną i energetyczną.

– Mimo wielu trudność udało nam się wykonać wszystkie powierzone zadania w terminie. Teraz pozostało jedynie malowanie pasów na jezdniach i odbiór całej inwestycji – mówił wczoraj kierownik budowy Mieczysław Grzebieluch. – Największym problemem podczas budowy był duży ruch samochodów. Udało nam się obliczyć, że w ciągu 10 minut przejeżdżało tędy nawet tysiąc aut – informuje kierownik budowy.

Wczoraj most został sprawdzony przez nadzór budowlany ze Szczecina.

– Inspektorzy sprawdzali wszystkie elementy nowej budowli – zaczynając od użytych materiałów po zgodność wykonania z projektem, kończąc na kolorze użytej farby. Kontrola trwała od godziny 10.30 do 13 i zakończyła się sukcesem. Nie stwierdzono żadnych niezgodności z projektem – poinformował nas Jerzy Geniusz, dyrektor do spraw kontraktów w firmie Energopol.

Michał Borkowski
Fot. Michał Borkowski

Most w Kołobrzegu gotowy na czas
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Most w Kołobrzegu gotowy na czas

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości