Wszystko
o samochodach

Aktualności / Imprezy

Moto Show 2016 w Krakowie. Święto motoryzacji na południu Polski

Data publikacji: Autor: (mm/ip) TVN24/x-news

3. edycja Targów MOTO SHOW w Krakowie udowodniła, że impreza organizowana przez Targi w Krakowie to najważniejsze wydarzenie motoryzacyjne na południu Polski. Najlepszym tego dowodem jest kolejny rekord frekwencji. Przez dwa dni 21 i 22 maja w EXPO Kraków pojawiło się ponad 28 tysięcy miłośników motoryzacji / Fot. materiały prasowe 3. edycja Targów MOTO SHOW w Krakowie udowodniła, że impreza organizowana przez Targi w Krakowie to najważniejsze wydarzenie motoryzacyjne na południu Polski. Najlepszym tego dowodem jest kolejny rekord frekwencji. Przez dwa dni 21 i 22 maja w EXPO Kraków pojawiło się ponad 28 tysięcy miłośników motoryzacji.

T3. edycja Targów MOTO SHOW w Krakowie udowodniła, że impreza organizowana przez Targi w Krakowie to najważniejsze wydarzenie motoryzacyjne na południu Polski. Najlepszym tego dowodem jest kolejny rekord frekwencji. Przez dwa dni 21 i 22 maja w EXPO Kraków pojawiło się ponad 28 tysięcy miłośników motoryzacji / Fot. materiały prasowe egoroczna edycja MOTO SHOW w Krakowie rozpoczęła się od mocnego akcentu. W sobotę 21 maja w samo południe zaprezentowano pierwszy polski samochód w pełni wodorowy. Hydrocar Premier to dzieło inżynierów firmy Riot Technologies, pracujących na zlecenie Wojskowej Akademii Technicznej.

Oprócz „Premiera” w EXPO Kraków można było zobaczyć łącznie blisko 200 pojazdów. Wśród nich, w Salonie Samochodów Rodzinnych, Miejskich, SUVów oraz Samochodów klasy Premium znalazły się nowe modele największych marek przemysłu motoryzacyjnego, takich jak: Citroen, Ford, Lexus, Renault, Mazda, Jaguar, BMW, Hyundai, Infiniti, Nissan, Seat, Suzuki, Volkswagen czy Yamaha.

Krzysztofa Hołowczyca nie trzeba nikomu przedstawiać. Dla kobiet jeden z najprzystojniejszych polskich rajdowców, dla mężczyzn jeden z najlepszych kierowców rajdowych w naszym kraju. Unikalna była zatem okazja spotkania mistrza kierownicy i możliwość rozmowy z popularnym Hołkiem – gościem specjalnym 3. edycji MOTO SHOW w Krakowie. Pytania były przeróżne, ale rajdowiec, podobnie, jak z każdej trudnej sytuacji na drodze, i z nich potrafił wyjść bez szwanku.

Redakcja poleca:

- Fiat Tipo. Test oszczędnej wersji 1.6 MultiJet
- Ergonomia wnętrza. Od niego zależy bezpieczeństwo!

- Spektakularny sukces nowego modelu. Kolejki w salonach!

3. edycja Targów MOTO SHOW w Krakowie udowodniła, że impreza organizowana przez Targi w Krakowie to najważniejsze wydarzenie motoryzacyjne na południu Polski. Najlepszym tego dowodem jest kolejny rekord frekwencji. Przez dwa dni 21 i 22 maja w EXPO Kraków pojawiło się ponad 28 tysięcy miłośników motoryzacji / Fot. materiały prasowe Po raz 14. odbył się Salon Tuning Show, w którym pasjonaci modyfikacji samochodowych mogli zobaczyć ponad 100 najlepiej stuningowanych samochodów z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec i Austrii. STANCE, STREET, CULT, ROST, G-STYLE, VAG, JDM, ASIAN, SHOW n SHINE i inne. Amatorzy wielkich krążowników zza oceanu w strefie kultowych wozów amerykańskich podziwiali z kolei auta w stylu Classic, Muscle Car i Hot Rod.

Spośród wszystkich aut, jury wybrało najlepiej stuningowany samochód tegorocznego Tuning Show w Krakowie. Zostało nim BMW F32, za które nagrodę odebrał Łukasz Pająk. Na drugim i trzecim miejscu kolejno znaleźli się Hartmut Kralik ze swoim Audi R8 oraz Paweł Bednarczyk z Lexusem GS F. Ale to nie wszystkie rozstrzygnięcia tegorocznej edycji MOTO SHOW w Krakowie.

Odwiedzający MOTO SHOW w Krakowie mieli okazję zobaczyć popisy zawodników jednej z najlepszych lig driftowych na świecie, czyli Drift Masters GP, uzupełnione wyścigami gokartowymi gwiazd motosportu oraz pokazem stuntu i trialu motocyklowego. Ponadto przez cały czas trwania Targów swoje tematy prezentowały teamy rajdowe i wyścigowe, na czele m.in z takimi zawodnikami jak.: Łukasz Kalicki. Piotr Parys, Gosia Rdest, Mariusz Stec, Klaudia Temple oraz Aleks Zawada.  

Kolejna, 4. edycja MOTO SHOW w Krakowie odbędzie się w dniach 20-21 maja 2017 r. na terenach Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9.

3. edycja Targów MOTO SHOW w Krakowie udowodniła, że impreza organizowana przez Targi w Krakowie to najważniejsze wydarzenie motoryzacyjne na południu Polski. Najlepszym tego dowodem jest kolejny rekord frekwencji. Przez dwa dni 21 i 22 maja w EXPO Kraków pojawiło się ponad 28 tysięcy miłośników motoryzacji / Fot. materiały prasowe

3. edycja Targów MOTO SHOW w Krakowie udowodniła, że impreza organizowana przez Targi w Krakowie to najważniejsze wydarzenie motoryzacyjne na południu Polski. Najlepszym tego dowodem jest kolejny rekord frekwencji. Przez dwa dni 21 i 22 maja w EXPO Kraków pojawiło się ponad 28 tysięcy miłośników motoryzacji / Fot. materiały prasowe

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Komentarze

  • nec (gość)

    Ludzi jak zwykle na takich imprezach było faktycznie dużo, ale nic dziwnego, było sporo ciekawych aut, niektóre już widziałem na ulicach inne dopiero można będzie zobaczyć, Infiniti robi ogromne wrażenie za każdym razem.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości