Wszystko
o samochodach

Motocykle / Aktualności

Motocross w Gdańsku

Data publikacji: Autor: Maciej Polny

Fot. Paweł Nowak Maciej Zdunek wywalczył tytuł Mistrza Polski Motocross w najbardziej prestiżowej klasie otwartej.

Triumfator mógł być tylko jeden. Maciej Zdunek, bo o nim mowa, to aktualnie nasz najlepszy motocrossowiec. Mieszkaniec Gdańska, reprezentujący AMK Człuchów, zdeklasował wręcz rywali w Mistrzostwach Polski w najbardziej prestiżowej klasie otwartej. Na zakończenie rywalizacji, mając w kieszeni złoty medal, jeszcze dwa razy dołożył rywalom. Na nowym torze w Gdańsku.

 Fot. Pawe³ Nowak

Każdy z dwóch wyścigów w klasie otwartej wyglądał identycznie. Zdunek zaraz po starcie obejmował prowadzenie, błyskawicznie je powiększając. Chwilami deklasował przeciwników, starając się zadowolić liczną rzeszę sympatyków motocrossu. Jeździł na jednym kole. Efektownie skakał, a po zakończeniu rywalizacji rozdawał autografy.

 

Minimalne szanse na medal miał przed gdańską rundą Marcin Wójcik z Ekol Teamu Gdański Auto Moto Klub, najbardziej żywiołowo dopingowany przez kibiców.

 

Jeden z największych pechowców w tym sezonie w inauguracyjnym wyścigu najpierw długo zajmował miejsce za plecami Zdunka. Cały czas zbliżał się do zawodnika GAMK weteran Jacek Lonka. W końcu wyprzedził Wójcika. W drugim wyścigu Lonka przyjechał już trzeci - Wójcik tym razem utrzymał drugą lokatę - przez długi czas będąc czwarty.

 

Zawodnik AP Głogów w tym sezonie obchodzi 25-lecie startów. Do Trójmiasta przyjechał po srebrny medal i plan zrealizował. Rzutem na taśmę - zaledwie jednym punktem - w końcowej klasyfikacji okazał się lepszy od Jacka Olszewskiego (Jastrząb Lipno).

- Jak trzeba będzie to odjadę kolejne 25-lecie - żartował uradowany Lonka. - Przed drugim wyścigiem wiedziałem, że muszę przyjechać przed Olszewskim. Tylko wtedy miałem srebro.

W Gdańsku zakończyli walkę o medale także zawodnicy klasy 125 junior. Kropkę nad „i” zgodnie z oczekiwaniami postawił Mateusz Ognisty z Wiraża Cieszyn.

 

Wyniki

 

Klasa open

1. Maciej Zdunek (AMK Człuchów - Yamaha) 322 pkt (1 i 1 miejsce w Gdańsku), 2. Jacek Lonka (AP Głogów - Kawasaki) 240 (2 i 3), 3. Jacek Olszewski (Jastrząb Lipno - Honda) 239 (4 i 4).

 

Klasa 125 junior

1. Mateusz Ognisty (Wiraż Cieszyn - Yamaha) 327 (1 i 1), 2. Paweł Nowicki (Wisła Chełmno - Yamaha) 276 (8 i 3), 3. Tomasz Małecki (Wiraż - Yamaha) 264 (2 i 5).

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości