Wszystko
o samochodach

Motocykle / Aktualności

Motocykliści. Apllikacja, która może uratować życie?

Data publikacji: Autor: (mm) TVN Turbo/x-news

Fot. TVN Turbo/x-news Od teraz życie motocyklisty może uratować aplikacja mobilna MotoSave. Jak działa i sprawdza się w praktyce?

Fot. TVN Turbo/x-news Wystarczy najpierw ją skalibrować i jest to czynność jednorazowa. Jeżeli nie ruszamy się przez cztery minuty, aplikacja tworzy komunikat, a po kolejnych czterech wysyła SMS ratunkowy.

Pomysł już zadziałał, gdyż pozwolił dotrzeć na miejsce wypadku, a motocykliście udało się uratować nogę.

Zobacz także: Jeep współpracuje z Harley-Davidsonem

Z danych Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wynika, że w okresie od stycznia do sierpnia 2014 roku doszło do 1790 wypadków z udziałem motocyklistów (w ogólnym ujęciu, bez rozróżniania klas pojemnościowych). Zginęły w nich 192 osoby, a 1885 odniosło rany. W analogicznym okresie bieżącego roku doszło do 1603 wypadków, w których zginęły 172 osoby, a 1682 doznało mniej lub bardziej poważnych obrażeń ciała.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Ziutek (gość)

  Są lepsze metody, ale niespotykane w praktyce: jazda z przepisową prędkością, zgodnie z przepisami i świadomość, że błędy innych uczestników ruchu nie zatrzymają się na karoserii.

 • Dzarko (gość)

  Bo wypadki zdarzają się tylko przepisowo jeżdżącym, a za kierownicami samochodów same Jezuski jeżdżą, łącząc w sobie łagodność baranka i super-zmysły Spiedermana. A świstak siedzi i zawija...

 • Dzarko (gość)

  Poprawka - miało oczywiście być "Bo wypadki zdarzają się tylko nieprzepisowo jeżdżącym"

 • baba na motorze (gość)

  co Wy piszecie ? nie od dziś wiadomo, że w 90 % wypadki motocyklistów spowodowane są nieuwagą kierowców samochodów !!!! nie patrzą w lusterka, źle stają w korkach, przepychają się, są złośliwi, nie zdają sobie sprawy, że widząc światełko mottocykla w oddali nie zdążą przed nim wyjechać bo jednak motor jest szybszy i będzie koło auta zanim tamten wrzuci dwojke ... opanujcie się i więcej rozwagi

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości