Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Motocykliści na drodze. Niepokojące statystyki

Data publikacji: Autor: (mm) TVN Turbo/x-news

Fot. Anatol Chomicz Na polskich drogach jeździ coraz więcej motocyklistów. Niestety notowane jest także coraz więcej wypadków śmiertelnych.

Rosnąca moda na motocykle niestety przekłada się na tragiczne drogowe statystyki. Dane policji pokazują, że w zeszłym roku na polskich drogach zginęło 232 motocyklistów, a to o 41 osób więcej niż w 2015 roku.

W 2016 roku motocykliści uczestniczyli w niemal 2300 wypadkach drogowych na polskich drogach. Ich liczba z roku na rok rośnie, podobnie jak i liczba samych motocyklistów. W 2014 roku zarejestrowano 1,2 mln jednośladów, a do lutego 2017 roku liczba ta wzrosła do ponad 1,3 mln.

Redakcja poleca:

Abonament RTV od radia w samochodzie?
Fabryczna instalacja LPG. To trzeba wiedzieć

Prawo jazdy. Trzy egzaminy jednego dnia?

Najwięcej motocykli zarejestrowanych jest w województwie mazowieckim, śląskim i wielkopolskim. Ponad 400 tys. to jednoślady o pojemności silnika do 125 cm3.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo. Motocykliści, motorowerzyści jak i rowerzyści są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • WSK (gość)

  Motocykliści to w 99% wariaci, którzy dodatkowo za nic mają przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 • smok (gość)

  Nie mam dobrego zdania o motocyklistach, bo jak je mieć?

 • Potencjalny biorca (gość)

  To dobrze .... będzie więcej organów do przeszczepów.

 • Motorzysta (gość)

  Mam i jeżdżę sobie i mam w ....sami wiecie bełkot o złych motocyklistach. Nam,motocyklistom należy się szacunek na drodze i basta!!! Policyjne państwo z tresowanymi pieskami ot cała świadomość nt. motocykli i motocyklistów.

 • czołgistamotocyklista (gość)

  to prawda że 75% wypadków motocyklistów jest z winy innych uzytkowników dróg(zjechanie drogi ,wymuszenie pierwszeństwa) ale nikt nie podaje jaki % z tych motocyklistów w terenie zabudowanym jedzie z przepisową predkością: 10-20 czy może 60 % ciekawe...

 • barney (gość)

  Motocykliści w Polsce to degeneraci na drogach w 99%. Na światłach przepychają się na siłę do przodu pomiędzy stojącymi samochodami, tak aby być pierwszymi. Ale jak zaświeci się zielone światło , to zanim takie motocyklowe ciamajdy się zbiorą do jazdy to szlag jasny trafia. Widząc zielone świtało można się bardzo szybko zebrać samochodem do jazdy, ale motocykliści zanim poprzebierają nóżkami i rączkami, żeby wrzucić beg to mija cenny czas. Jęśli większość z nich nie umie żwawo zareagować na zmianę świateł to niech się prymitywy nie pchają na pierwszego. Niech stoją pokornie na swoją kolej w sznurze aut i będzie ok. Zero kultury ze strony polskich "motocyklistów". Niech pojadą do Francji i zobaczą jak jeździ prawdziwy motocyklista. Polski motocyklista to prymityw, cwaniak, cham i degenerat.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości