Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Motocykliści ponad prawem?

Data publikacji: Autor: BOŻ

Ledwie zrobiło się ciepło, a na ulice wyruszyli motocykliści i nikt nie miałby nic przeciwko nim, gdyby przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Z tym jednak u motocyklistów jest znacznie gorzej.

 

– Nie jestem staruszkiem uczulonym na hałas i wariactwo, ale to co wyprawiają motocykliści przechodzi pojęcie – mówi Rafał z Piły. – Ostatnio o mało szału nie dostałem, gdy spokojnie czekając samochodem w kolejce na zmianę świateł, zobaczyłem motocykl przemykający między pojazdami „na czerwonym”. Moi znajomi opowiadają podobne historie, na przykład o paradach dwójkami. Ciekawy jestem, czy policja nie byłaby w stanie zrobić czegoś z tymi wariatami?

 

Policjanci KPP w Pile nie mają specjalnego sposobu na motocyklistów. Są oni oczywiście normalnymi uczestnikami ruchu drogowego i podlegają tym samym, co inni, przepisom. Są więc zatrzymywani do kontroli, zatrzymywani za przekroczenie przepisów i odnotowywani na radarach. Poza tym płacą mandaty, a w ekstremalnych przypadkach (np. jazda w stanie nietrzeźwym) trafiają do sądu.

 

Niestety, motocykliści wciąż jeszcze górują szybkością i najpierw trzeba ich dogonić.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • EM (gość)

    Mandaty dla kierowców przekraczających przepisy,to"żyła złota" dla budżetu. Szybko zwrócą się pieniądze na dodatkowe etaty policji i samochody bez oznakowania.Poza tym spadnie liczba zabitych i rannych w wypadkach drogowych.Państwo więc także i my obywatele ponosimy tego ogromne koszty.Czy komuś zależy na tym aby to zmienić ? Ciągle tylko słyszymy i czytamy,że nic się nie da w Polsce z tym zrobić.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości