Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

Motocyklowa nowość BMW

Data publikacji: Autor: (c)

Fot. BMW BMW Motorrad zaprezentowało nowego K 1200 R. To obecnie najmocniejszy roadster na światowym rynku motocyklowym.

 

Rozwiązania techniczne wykorzystane w K 1200 R pochodzą ze sportowego modelu K 1200 S. Napęd, układ jezdny i hamulcowy oraz sieć pokładowa zostały przeniesione z K 1200 S w lekko tylko zmodyfikowanej formie. Inny jest wygląd motocykli i wyposażenie.

 Fot. BMW

Kierownica wraz z całym mostkiem stanowi zupełnie nową konstrukcję. W porównaniu z K 1200 S kierownica z modelu K 1200 R jest szersza i wyższa. Pozycja kierowcy jest przez to bardziej wyprostowana i pochylona ku przodowi.

 

W układzie jezdnym wprowadzono nieliczne zmiany w porównaniu z K 1200 S. Zawieszenie przedniego koła Duolever jest bardziej pochyłe (0,4°), zmieniając kąt skrętu koła do 61° przy pochyleniu mniejszym o 11 mm i wynoszącym 101 milimetrów. Zmiany w geometrii zawieszenia osiągnięto dzięki niewielkim modyfikacjom w konstrukcji Duolevera. Dzięki tym modyfikacjom motocykl lepiej prowadzi się, szczególnie przy niskich prędkościach.

 

W układzie hamulcowym zastosowano z przodu podwójne tarcze hamulcowe o średnicy 320 mm, a z tyłu pojedyncze tarcze hamulcowe o średnicy 265 mm. W opcji oferowany jest półzintegrowany układ ABS.

 

BMW K 1200 R wyposażono w 4-cylindrowy silnik rzędowy o pojemności 1157 cm3 . Jednostka napędowa rozwija moc 163 KM przy prędkości obrotowej 10 250  obr./min. Maksymalny moment obrotowy wynosi 127 Nm i osiągany jest przy 8250  obr./min. Motocykl rozpędza się od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

 • III (gość)

  DO NICZEGO

 • Dzudzel z Grądzkich Ełckich (gość)

  ILE ZA TE BMW??????

 • szona z Islandii (gość)

  bede mial lepszego

 • wronin (gość)

  Fajne kopyto

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości