Wszystko
o samochodach

Motocykle / Aktualności

Motocyklowa wiosna

Data publikacji: Autor: Urszula Tokarska

fot. Robert Kwiatek Jeszcze 10 lat temu w Polsce sprzedano tylko 200 sztuk jednośladów. Obecnie na naszych drogach przybywa ich rocznie ok. 10 - 12 tysięcy sztuk. Półtora miliona motocykli zarejestrowanych w Polsce to jest już pokaźna liczba przy 15 milionach samochodów. O czym więc powinni pamiętać kierowcy aut?

Jeszcze 10 lat temu w Polsce sprzedano tylko 200 sztuk jednośladów. Obecnie na naszych drogach przybywa ich rocznie ok. 10 - 12 tysięcy sztuk.


fot. Robert Kwiatek Półtora miliona motocykli zarejestrowanych w Polsce to jest już pokaźna liczba przy 15 milionach samochodów. O czym więc powinni pamiętać kierowcy aut? O częstym zerkaniu w lusterko wsteczne i boczne. Aż trudno sobie wyobrazić maszynę, która w 7 sekund osiąga 200 km/h. A motocykle uzyskują taką dynamikę. Do kolizji motocykli z samochodami najczęściej dochodzi przy pięknej pogodzie. Motocykliści jadą wtedy bardzo szybko, kierowcy aut czują się pewnie i mają uśpioną czujność, nie widzą nadjeżdżającego nagle z tyłu motocykla. Wielu motocyklistów zmienia układ wydechowy, aby ich silnik był głośniejszy, a przez to lepiej słyszany.


Powolna jazda lewym pasem przeszkadza nie tylko motocyklistom, ale i innym użytkownikom dróg. Szczególnie w mieście nie powinno się blokować "tego na motorze" - może pod kaskiem kryje się nie potwór, tylko... miła, sympatyczna zwolenniczka jazdy na stalowym rumaku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości