Wszystko
o samochodach

Motocykle / Aktualności

Motocyklowy boom

Data publikacji: Autor: Piotr Robakowski

Rynek jednośladów w Polsce

Ponad 65-procentowy wzrost sprzedaży zanotował importer japońskich motocykli Suzuki. Klienci najczęściej wybierają Hayabuse 1300 i DL-1000 V-Strom.

Ostatnie lata to rozkwit rynku jednośladów, które coraz częściej mimo niezbyt przyjaznego i krótkiego okresu letniego przyciąga coraz większą rzeszę miłośników.

Szybkie i drogie
Podobnie jak w przypadku samochodów największym zainteresowaniem z oferty Suzuki cieszą się najdroższe i zarazem najszybsze motocykle w ofercie. Nabywcy decydują się na zakup dwóch motocykli z naszej oferty - Hayabusy 1300 i Suzuki i DL-1000 V-Strom. Pierwszy to najszybszy seryjnie produkowany motocykl świata, drugi stworzony został z myślą o turystycznych wyprawach - mówi Paweł Iwanicki z działu sprzedaży motocykli Suzuki Motor Poland. Zainteresowaniem cieszy się także potężny, bo wyposażony w silnik o pojemności 400 cm sześciennych skuter Burgman 400. Nowością w tym roku jest mniejsza jego odmiana - Burgman 150 i mocniejszy (na rynku od lipca tego roku) Burgman 650. Młodzież w oferty Suzuki może wybrać m.in. skuter Epicuro 125, AY-50 Katana i AP-50 Adress.

Suzuki na torze
Motocykle tego producenta spotkać można także na torach wyścigowych. Zawodnik Adam Badziak z Automobilklubu Polskiego - mistrz Polski w klasie superbików przesiadł się z Kawasaki ZX 7R na Suzuki GSX-R1000. Jego klubowy partner Tomasz Kędzior (wielokrotny mistrz i aktualny wicemistrz Polski) także zasiądzie za kierownicą Suzuki GSX-R1000. W klasie Supersport 600 na motocyklu Suzuki GSX-R600 zasiądzie podobnie jak przed rokiem Marcin Kałdowski.

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości