Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Motointegrator Seria 4x4: trzy dni terenowej rywalizacji

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Motointegrator Seria 4x4: trzy dni terenowej rywalizacji W najbliższy weekend, od dziś, piątku 18 maja do niedzieli 20 maja w powiecie skarżyskim odbędzie się rajd terenowy Motointegrator Seria 4x4.

Zawodnicy z całej Polski będą się ścigać na motocyklach crossowych, quadach, samochodach terenowych i ciężarówkach. Mieszkańcy powiatu będą mogli oglądać te widowiskowe zawody.

Rozpoczęcie imprezy w piątek, w tym dniu zawodnicy zapoznają się z trasą. Widzowie powinni pojawić się w sobotę 19 maja, o godzinie dziewiątej przed Miejskim Centrum Kultury. Wtedy odbędzie się uroczyste rozpoczęcie rajdu. Następnie zawodnicy przejadą na Piachy (okolice zbiornika wodnego w dzielnicy Rejów), gdzie będą rozgrywane wyścigi. Plac przed Miejskim Centrum Kultury będzie bazą i miejscem startu zawodników.

Na Piachach rywalizować jako pierwsi będą motocykliści, po nich kierowcy quadów, samochodów terenowych i ciężarówek. Rajdy będą się odbywać także na terenie Skarżyska Kościelnego, w okolicach wsi Grzybowa Góra. Wyścigi można oglądać od godziny 11.

Zobacz też: Ponad sto załóg walczyło na trasie Bałtowskich Bezdroży 2012 (zdjęcia)

Niedzielna tura także rozpocznie się o 9 przed Miejskim Centrum Kultury. Wyścigi w tych samych miejscach. Rajd zakończy się rozdaniem nagród i pucharów w niedzielę o godz. 16.00. Organizatorzy zwracają się z prośbą do kibiców o zachowanie wymogów bezpieczeństwa, oraz respektowanie zaleceń Straży Miejskiej i Policji w trakcie trwania rajdu.

Program imprezy

Piątek:  16 - otwarcie Biura Rajdu, 19:30 - objazd trasy dla zgłoszonych załóg, 21:00 - zamknięcie Biura Rajdu i ogłoszenie listy startowej

Sobota: 6 - otwarcie Biura Rajdu, 9 - start oficjalny pierwszej załogi, 9:20 - start ostry pierwszej załogi do pierwszej pętli, 13 - start ostry pierwszej załogi do drugiej pętli, 20 - wstępne wyniki i lista startowa na niedzielę
Niedziela: 9 - start oficjalny pierwszej załogi, 9:20 - start ostry pierwszej załogi, 15:30 - ogłoszenie wyników prowizorycznych, 16 - rozdanie pucharów i uroczyste zakończenie.

BOL

Motointegrator Seria 4x4: trzy dni terenowej rywalizacji
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Motointegrator Seria 4x4: trzy dni terenowej rywalizacji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości