Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

Motopiknik w Muzeum Wsi Kieleckiej

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Motopiknik w Muzeum Wsi Kieleckiej Zabrakło formularzy a nawet grochówki dla uczestników Motopikniku w skansenie w Tokarni. Zainteresowanie imprezą przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów.

- Naprawdę nigdy nie było tylu chętnych – przyznał Ryszard Mikurda, organizator imprezy. – Liczyłem na kilkadziesiąt motocykli, z zapasem przygotowaliśmy 100 formularzy zgłoszeniowych a tymczasem tych oficjalnie przyjętych było 157.

Kolejne, które dojeżdżały w trakcie imprezy, już nie były rejestrowane, ale jak wynika ze statystyk Muzeum Wsi Kieleckiej uczestników pikniku było 220, z czego połowa to motocykle zabytkowe. Na piknik przyjechało także 20 zabytkowych samochodów.

Ryszarda Mikurdę najbardziej ucieszył fakt, że w Tokarni zjawiło się 50 właścicieli starych SHL-ek. – Kiedy 5 lat temu organizowaliśmy pierwszy piknik w Kielcach, SHL-ek było kilka. Dzisiaj ludzie doceniają ten motocykl, wyciągają stare maszyny, remontują i jeżdżą nimi.

W trakcie pikniku odbywało się wiele konkursów, kierujący musieli się wykazać sprawnością pokonując slalom ustawiony w alei lipowej. Wybierano także najelegantszy samochód i motocykl. Wygrał ubrany stylowo właściciel NSU z 1932 roku Mariusz Szczygieł z Ogrodzieńca, oraz kielczanin Robert Mazurek, właściciel terenówki z okresu wojny – willisa.

Nagrodzono także najstarsze SHL-ki a te pochodziły z lat 1949 – własność kielczanina Szczepana Chrobota, 50 – Szymona Węgrzyna z Grzymałkowa i z roku 1951 należąca do jego brata Igora..
Atrakcją pikniku był autobus , jeden z pierwszych sanów: H100. Autobus pokazany po raz pierwszy jest własnością mieszkańca Buska Zdroju Wojciecha Łukasika, który wraz z bratem Marcinem stworzył kolekcję zabytkowych pojazdów.
Lid 

Motopiknik w Muzeum Wsi Kieleckiej

Motopiknik w Muzeum Wsi Kieleckiej

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości