Wszystko
o samochodach

Motocykle / Aktualności

Motor Bike Show - Zabrze 2004

Data publikacji: Autor: Piotr Myszor

fot. Piotr Myszor Motocykle stają się coraz bardziej dostępne i cieszą się coraz większą popularnością. Podobnie jak wystawa Motor Bike Show w Zabrzu. Co prawda więcej było elementów wystawy niż show, ale było na co popatrzeć.

Motocykle stają się coraz bardziej dostępne i cieszą się coraz większą popularnością. Podobnie jak wystawa Motor Bike Show w Zabrzu.


fot. Piotr Myszor Co prawda więcej było elementów wystawy niż show, ale było na co popatrzeć. Na stoisku marki Harley – Davidson stały kolorowe (dotąd były tylko metaliczne) motocykle V-rod i odnowiony sportster. Kolorami mieniły się także dziewczyny z wymyślnymi fryzurami. Jedna z nich bluzkę miała... wymalowaną farbami na nagim ciele.


Uwagę przyciągała Yamaha R1 (na zdjęciu) – bardzo szybki sportowy motocykl (stąd jego zwierzęcy instynkt zamknięto w klatce), który zachował się na rynku, jak na ściganta przystało – przemknął błyskawicznie. W tym roku jest już praktycznie nie do kupienia. Stojący niedaleko BMW K 1200 LT także sprzedaje się szybko, choć cena 101 tys. złotych znacznie zawęża krąg jego amatorów. Mimo tego w tym roku sprzedano ich już 5, czyli połowę tego, co Polsce przydzielono na cały rok. Niektóre motocykle sprzedają się u nas w małych ilościach i dość szybko, stąd na niektórych stoiskach stały.. prywatne motory, wypożyczone na czas targów.


Wyścigowej Hondy CBR 1100 R niczym nie ogrodzono. Można było z bliska oglądać maszynę, na której w zawodach do mistrzostw świata startowała załoga, w której był Ireneusz Sikora, bielski dealer samochodów BMW i kilku marek motocykli.
Wśród marek, które w tym roku pojawiły się po raz pierwszy była Aprilia, reprezentowana m.in. przez jeden z najszybszych motocykli w jej gamie, nowy RSV 100 R. Na stoisku Ducati można było oglądać motocykl taki jak ten, który „zagrał” w filmie „Matrix – reaktywacja”.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • Komentarz usunięty.
  • nikt (gość)

    PIWO!!! to moje paliwo :d

  • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości