Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Motoratownik "Borkoś" w szpitalu. Jak doszło do wypadku? Jaki jest jego stan? (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Warszawa / x-news

Fot. Archiwum PPG Znany warszawski ratownik Marcin "Borkoś" Borkowski został poważnie ranny w zderzeniu z samochodem osobowym na Radzymińskiej. Policja podaje, że trafił do szpitala.

Do wypadku doszło w środę (13.10) o godzinie 17. Na miejscu wypadku było pogotowie ratunkowe i straż pożarna. Policja prowadziła czynności związane z ustaleniem przyczyn wypadku. Motoambulans uległ poważnym uszkodzeniom.

Ratownik, który został ranny, to Marcin Borkowski, znany jako "Borkoś". To ratownik, który po dyżurach własnym motocyklem jeździł po Warszawie i pomagał poszkodowanych w wypadkach.

Borkoś przeszedł operację ortopedyczną. Jego stan jest stabilny.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Borkowski za własne pieniądze kupił motoambulans i sprzęt medyczny, z którymi jako wolontariusz udaje się na patrole po warszawskich ulicach. Gdy doszło do wypadku autobusu, który spadł z trasy S8, "Borkoś" był jednym z pierwszych ratowników na miejscu. Za tę akcję został nagrodzony przez wojewodę mazowieckiego.

Nie tylko pomaga potrzebującym, ale również edukuje. Na swoim kanale w serwisie Youtube pokazuje interwencje motoambulansu i wyjaśnia, na czym polega jego praca. W filmach pokazuje też realne zdarzenia i tłumaczy, jak można pomóc sobie i innym na przykład po wypadku drogowym.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości