Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Motoryzacyjna rewolucja. Kierowcy obowiązkowo przesiądą się do aut elektrycznych?

Data publikacji: Autor: (mm) TVN24/x-news

Fot. Tesla Holendrzy robią duży krok w stronę wycofania ze sprzedaży samochodów benzynowych. Izba niższa tamtejszego parlamentu wsparła postulat, który zakłada, że do 2025 roku wszystkie sprzedawane w tym kraju auta będą przyjazne środowisku.

Fot. TeslaTakie rozwiązanie zaproponowała holenderska Partia Pracy (PvdA). Według ekspertów zanim pomysł wejdzie w życie, auta z silnikiem elektrycznym staną się jeszcze bardziej popularne oraz tańsze.

- To fajny i popularny wybieg, o samochodach spalinowych mówi się, że już ich nie potrzebujemy. Po pierwsze technologia hybrydowa czy elektryczna jest bardzo skomplikowana - przyznał Krzysztof Hołowczyc.

W 2015 roku w Holandii zarejestrowano blisko 450 tys. nowych samochodów. Tylko 43 tys. z nich było pojazdami elektrycznymi.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • nieznawca (gość)

    Jak Hołowczyc mówi, że technologia samochodów elektrycznych jest bardzo skomplikowana to puszczam pawia. Gość albo nie ma pojęcia co mówi, albo co chyba bardziej prawdopodobne mówi co mu każą, choć pewnie i to i to.

  • artur (gość)

    śmigam elektrykiem juz 6 miesięcy i wiem ze to nieunikniona przyszłość tylko ta technologia wchodzi powoli bo to byłby szok dla wielu firm związanych z motoryzacją - części silnikowe oleje wydechy filtry - mechanicy, itp.itd. w tym aucie mało zeczy jest do popsucia ja jestem bardzo zadowolony dziennnie robie od 50 do 100 km to mi wystarcza, jeżdżę leafem , - a prąd mam za darmo))) ze słonca,

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości