Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Mścice - Kazimierz: Tysiąc złotych mandatu i 15 punktów za zignorowanie znaków

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Mścice - Kazimierz: Tysiąc złotych mandatu i 15 punktów za zignorowanie znaków Nawet tysiąc złotych mandatu oraz 15 punktów karnych może grozić kierowcom, którzy nie stosują się do oznakowania przy drodze krajowej nr 11. W ciągu zaledwie kilku godzin policjanci z koszalińskiej drogówki zatrzymali prawie 50 osób, które zignorowały ustawione tam znaki.

Na drodze krajowej nr 11 na odcinku pomiędzy Mścicami a Kazimierzem Pomorskim trwa wymiana nawierzchni. W związku z remontem wprowadzono ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Wszystko po to, by nie dochodziło do odprysków szyb oraz zniszczeń w karoserii pojazdów przez kamienie wyrzucane siłą rozpędu spod kół samochodów.
   
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Koszalin otrzymali w ostatnim czasie kilkanaście zgłoszeń o takich właśnie uszkodzeniach. Spowodowali je kierowcy, którzy zupełnie zignorowali znaki drogowe ustawione w tym miejscu, przez co osoby jadące prawidłowo będą musiały ponieść teraz koszty naprawy.

W niedzielę i poniedziałek przez dwie godziny policjanci z koszalińskiej drogówki kontrolowali kierowców jadących tym odcinkiem drogi krajowej nr 11. Wyniki potwierdziły, że wiele osób nie stosuje się do oznakowania. Najczęstszym wykroczeniem jest znaczne przekraczanie dozwolonej prędkości, ale wielokrotnie kierowcy wbrew zakazowi wyprzedzają w tym miejscu inne pojazdy.

W czasie trwania działań mundurowi zatrzymali prawie 50 osób, które złamały przepisy. Jeden z nich, 26-latek, niemal trzykrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna jechał hondą 115 km/h. Kolejny miał na liczniku niewiele mniej i dodatkowo wyprzedzał inny pojazd.

Kierowca ciągnika siodłowego wraz z naczepą pędził w tym miejscu 96 km/h. W innym przypadku ręczny miernik prędkości wskazał, że kursant w pojeździe nauki jazdy również nie zastosował się do znaku przekraczając przepisy o 25 km/h.

Zgodnie z taryfikatorem za wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym przewidziano mandat w wysokości od 20 do 500 złotych i 5 punktów karnych. Przekroczenie prędkości o 51 km/h to pół tysiąca mniej w portfelu i 10 punktów karnych na koncie kierowcy.

Mścice - Kazimierz: Tysiąc złotych mandatu i 15 punktów za zignorowanie znaków
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Mścice - Kazimierz: Tysiąc złotych mandatu i 15 punktów za zignorowanie znaków

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości