Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Mścice: Wyboje na krajowej 11? Oddajcie kasę

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Mścice: Wyboje na krajowej 11? Oddajcie kasę Fatalny stan drogi krajowej nr 11 w miejscowości Mścice doprowadza kierowców do furii. Żądają natychmiastowej naprawy jezdni. Niektórzy szykują się na walkę o odszkodowania za zniszczone auta.

Miarka się przebrała. Jeśli w moim niespełna 3-letnim samochodzie musiałem wymienić niemal całe zawieszenie, to jest tu coś nie tak – denerwuje się Wiesław Żurek, nasz Czytelnik, doświadczony kierowca z Mścic. Drogę krajową nr 11 na odcinku Koszalin – Mścice pokonuje codziennie. Zna więc stan jezdni już na wylot. Zwłaszcza w okolicach stacji paliw koncernu Statoil. A tam nawierzchnia jest naprawdę fatalna.

– Przejechałem moim autem w ciągu tych trzech lat jedynie 40 tysięcy kilometrów. Nie ma możliwości, by w samochodzie z fabrycznymi częściami te zepsuły się po tak krótkim dystansie – komentuje dalej pan Wiesław, właściciel chevroletta lacetti.

– Jestem więc pewien, że to przez tę pseudonaprawioną drogę – kręci głową. Zdradza, że tylko za wymianę przegubów i drążka kierownicy zapłacił właśnie 500 złotych. – A prawdopodobnie przede mną kolejne wydatki – denerwuje się.
Podobnie mówią inni kierowcy, nasi Czytelnicy.

Krystian Wełnic będzie składał w tej sprawie wniosek o odszkodowanie. To samo zamierza Krzysztof Osiński. Zmobilizował ich do tego nasz tekst z listopada, w którym opisaliśmy metodę naprawy drogi krajowej w okolicach Mścic. Nasi rozmówcy nie mają wątpliwości, że przyczyną awarii ich samochodów jest źle naprawiona jezdnia. – Pęknięcia w asfalcie zalano masą ze smoły. Zrobiono to jednak tak nieudolnie, że ta masa wystaje ponad jezdnię. Przez to jedzie się tędy jak po drabinie – opisują obrazowo.

Droga krajowa nr 11, przebiegająca przez Mścice, to jedna z najbardziej uczęszczanych tras w województwie. W wakacje jadą nią tłumy wczasowiczów z Poznania i Bydgoszczy do Mielna i Kołobrzegu. To nawet 15 tysięcy pojazdów na dobę. Tadeusz Kanas, kierownik Rejonu Dróg Krajowych w Koszalinie, już ponad miesiąc temu przyznał nam, że przejazd przez Mścice wymaga rzetelnego remontu. Tylko, że nie ma na to na razie pieniędzy. O nich decyduje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. A tam, jak powiedział nam wczoraj Mateusz Grzeszczuk, rzecznik GDDKiA, decyzje w sprawie tej drogi jeszcze się ważą. Odszkodowania?

– Każdy kierowca ma prawo domagać się odszkodowania za szkody, których doznał na naszych drogach. Jesteśmy ubezpieczeni. W zeszłym roku zgłoszono 160 spraw z wnioskiem o odszkodowanie. Ale nie wszystkie zostały uznane – mówi rzecznik. Jeśli jednak GDDKiA nie uzna naszej skargi, możemy jeszcze iść do sądu.

– I to jest bardzo dobry pomysł. Jeśli wszyscy kierowcy się zbiorą i wspólnie będą domagali się odszkodowania, to może odzyskamy nasze pieniądze i jeszcze naprawią nam w końcu tę drogę porządnie – podsumowuje Wiesław Żurek.

autor: Jakub Roszkowski / gk24.pl

Mścice: Wyboje na krajowej 11? Oddajcie kasę
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Mścice: Wyboje na krajowej 11? Oddajcie kasę

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości