Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Multisalon Nissan i Kia w Koszalinie

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Multisalon Nissan i Kia w Koszalinie Spółka Polmotor ze Szczecina rozpoczęła budowę pierwszego multisalonu samochodowego. To ma być pełen serwis Nissana i Kia oraz komis używanych aut. Szukają pracowników.

Potrzebni są mechanicy, lakiernicy i blacharze oraz pracownicy administracji. Podania już można słać do spółki w Szczecinie.

– Koniec budowy zaplanowany został na wrzesień tego roku natomiast otwarcie multisalonu planujemy na październik. Oczywiście już szukamy chętnych do pracy. Zainteresowani mogą wysyłać do nas swoje aplikacje drogą mailową – zachęca Anna Janik-Kordaczuk, kierownik działu sprzedaży samochodów w szczecińskim Polmotorze.

Polmotor to jeden z największych dealerów samochodowych w województwie zachodniopomorskim. Jest odpowiedzialny za sprzedaż i obsługę marek Nissan i Kia. Z japońskim Nissanem, na zasadzie wyłączności, współpracuje już od 1995 roku. Pod względem wielkości jest trzecim dealerem Nissana w Polsce. Z koreańskim Kia szczeciński Polmotor rozpoczął współpracę w 2009 roku. W tej chwili ma w Szczecinie największy w województwie salon i serwis samochodów tej marki.

Sprzedaż, serwis, samochody używane

W Koszalinie powstanie multisalon, w którym kupimy auta obu tych marek. Budowa ruszyła na granicy Koszalina i Starych Bielic, w pobliżu stacji paliw koncernu Lotos przy ul. Szczecińskiej. Polmotor nie będzie jednak w Koszalinie debiutował. Od kilku lat funkcjonuje tu już ich salon Nissana. Znajduje się przy ul. Gnieźnieńskiej.

– Tamten obiekt zostanie jednak zamknięty, sprzedaż i serwis będą prowadzone wyłącznie w nowym salonie – informuje Anna Janik-Kordaczuk. Autoryzowanego salonu marki Kia w Koszalinie nie było. Najbliższy znajdował się w Słupsku.

Multisalon spółki Polmotor ma kusić klientów z Koszalina pełną obsługą. Będzie więc tutaj prowadzona sprzedaż, serwis, działać ma blacharnia i lakiernia. Co ciekawe, funkcjonować ma także profesjonalny salon aut używanych. Kupując nowy pojazd, będziemy mogli zostawić tu swój używany samochód w rozliczeniu.

Zmiany na rynku nowych samochodów

To będzie pierwszy od wielu lat nowy salon samochodowy w mieście. Na rynku motoryzacyjnym w Koszalinie doszło ostatnio do wielu przetasowań. Najpierw upadł, ale za chwilę odrodził się salon Peugeota, nowego właściciela ma też salon Volkswagena, Skody i Audi, zamknięty został salon Chevroleta i Opla w podkoszalińskim Kłosie, a salon Citroena zmienia swoje oblicze. Będzie miał krwisto-czerwoną elewację.

Sprzedaż nowych samochodów w kraju – według warszawskiego instytutu Samar, monitorującego rynek aut w Polsce – rośnie. Wprawdzie w kwietniu zarejestrowanych zostało 22 tysiące nowych aut osobowych, o 6 proc. mniej niż w kwietniu 2010 roku i aż o 18 proc. mniej niż w marcu, ale w całym 2010 roku kupiliśmy aż o 26 proc. więcej nowych samochodów niż rok wcześniej.

Dziś liderem sprzedaży jest Skoda, kolejne miejsca zajmują Opel i Toyota. Nissan jest jednak liderem jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży. W ubiegłym roku sprzedał o 21 proc. samochodów więcej niż rok wcześniej.

Jakub Roszkowski, www.gk24.pl

Multisalon Nissan i Kia w Koszalinie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Multisalon Nissan i Kia w Koszalinie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości