Wszystko
o samochodach

Aktualności / Imprezy

Multisalon

Data publikacji: Autor: Maciej Pobocha

Fot. M.Pobocha Warszawskie Auto City to pierwszy salon samochodowy w Polsce, w którym sprzedawane są pojazdy aż ośmiu marek.

Ponad tysiąc koni mechanicznych – taka jest w sumie moc silników aut, które od dziś można nabyć w warszawskim Auto City. To pierwszy salon samochodowy w Polsce, w którym sprzedawane są pojazdy aż ośmiu marek.Fot. M.Pobocha

 

W dzisiejszym otwarciu salonu mieszczącego się w warszawskim centrum handlowo-rozrywkowym Blue City Fot. M.Pobocha wzięli udział dilerzy Opla, Fiata, Alfy Romeo, KIA, Toyoty, Volkswagena, Hyundai i Audi. Złączyli oni swoje wysiłki i wspólnie na wynajętej powierzchni ponad 700 m2 sprzedają samochody. Na miejscu klienci mogą zawrzeć umowę kupna-sprzedaży, załatwić formalności związane z uzyskaniem kredytu lub leasingu oraz ubezpieczyć pojazd. Auto City jest jedynie salonem – nie dokonuje się w nim serwisu Fot. M.Pobocha samochodów.

 

Stworzenie wielomarkowego salonu samochodowego w centrum handlowym jest nietypowym pomysłem, jak na nasze warunki rynkowe. Jest to odpowiedź sprzedawców samochodów na spadek sprzedaży. Na Zachodzie podobne przedsięwzięcia nie powiodły się. Nie wiadomo, czy ten pomysł spodoba się Polakom. W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, by oprócz marchewki kupić w supermarkecie również samochód.

 

 Fot. M.Pobocha

Piotr Bezeg, właściciel firmy Auto Styl – dilera marki Hyundai:

 

Zakup samochodu może być naprawdę prostą i przyjemną czynnością. W dużym centrum handlowym można obejrzeć kilkanaście samochodów, porozmawiać z przedstawicielami różnych firm  i zgromadzić w ciągu godziny lub dwóch informacje, na zebranie których klient jeszcze niedawno potrzebował np. całego weekendu. Chodzi przede wszystkim o to, żeby ułatwić ludziom dostęp do aut.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości