Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Mundial Quadów

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Jarosław Wiśniewski W Mundialu Quadów spotkali się zawodnicy z ponad 20 państw. Rywalizowali ze sobą w miejscowości Pont de Vaux.

W Mundialu Quadów zorganizowanym we Francji spotkali się zawodnicy z ponad 20 państw. Rywalizowali ze sobą w miejscowości Pont de Vaux.

 Fot. Jaros³aw Wi¶niewski

W zawodach, jak co roku, wzięło udział 120 pojazdów. Przez 12 godzin 2- i 3-osobowe zespoły pokonywały czterokołowcami tor ziemny o długości 3 750 m. Wyścig podzielony był na trzy rundy. Pierwsza z nich trwała trzy godziny, kolejne odpowiednio pięć i cztery. Zwycięzca mundialu została ekipa, która w wyznaczonym czasie pokonała największą liczbę okrążeń. Dzięki temu zyskała sobie miano nieoficjalnego Mistrza Świata.

 

We Francji wystąpiły dwa polskie zespoły w składzie: Rafał Sonik, Paweł Sobczyk i Leonard Duncan, oraz Krzysztof Redesiuk, Robert Terlecki i Maciej Jachnicki. Startowały one zmodyfikowanymi Yamahami YFZ 450.

 

Od 1987 r., kiedy to Mundial Quadów rozegrano po raz pierwszy, na najwyższym miejscu podium stawali zawsze zawodnicy z Francji, Wielkiej Brytanii lub Stanów Zjednoczonych. W ostatnich dwóch latach zwyciężał francuski zespół  z Grégorym Lassaignem jako kapitanem.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości