Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

MV Agusta Brutale 1090R już niedługo w salonach (zdjęcia)

Data publikacji: Autor: Karol Biela

MV Agusta Brutale 1090R już niedługo w salonach (zdjęcia) Fani włoskiej marki MV Agusta mogą już ustawiać sie do kolejek w autoryzowanych punktach sprzedaży, gdzie pojawił się najnowszy naked - Brutale 1090R.

Nowy Brutale 1090R ma silnik o pojemności 1079 cm3, który jest obecnie największą jednostką napędową w ofercie MV Agusty. Tym razem włoska marka trochę zaoszczędziła, gdyż silnik umieszczono w znacznie tańszej, stalowo-aluminiowej ramie.

Moc motocykla wynosi 144 KM, natomiast maksymalny moment obrotowy jest równy 112 Nm przy 8100 obr./min. Masa Brutale na sucho wynosi 190 kilogramów. Przedni widelec przygotowała firma Marzocchi, natomiast tylnym amortyzatorem zajął się Sachs. Tradycyjnie hamulce do Brutale wyprodukowało Brembo.

MV Agusta Brutale 1090R otrzymała mapowanie silnika ECU, które specjalnie dopasowano właśnie do tego modelu. ECU zostało połączone z ośmiostopniową kontrolą trakcji. Motocykl jest dostępny w trzech wariantach kolorystycznych: czerwony, biały i czarny. Jako, że MV Agusta w budowie tego motocykla wykorzystała kilka tańszych elementów, jego cena będzie teraz wynosiła 13 990 euro.

Fot. MV Agusta

MV Agusta Brutale 1090R już niedługo w salonach (zdjęcia)
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

MV Agusta Brutale 1090R już niedługo w salonach (zdjęcia)

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości