Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć

Mycie auta. O tym zapomina wielu kierowców (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

FOT. WALDEMAR WYLEGALSKI Samochody w Polsce nie mają łatwego życia. Zimą drogowcy używają soli i chemikaliów, które przyśpieszają korozje. Aby auta nie rdzewiały nam zbyt szybko - warto po zimie umyć miejsca, które normalnie omijamy.

Pokryty białym nalotem samochód, to obecnie częsty widok na naszych drogach. Tak po zimie wygląda wiele aut, które należałoby umyć. I to nie tylko z zewnątrz. Zasolony brud znajduje się także pod podwoziem i w komorze silnika.

Redakcja poleca:

Policyjne mierniki prędkości źle mierzą prędkość?
Nie umiesz jeździć? Ponownie zdasz egzamin
Rodzaje napędów hybrydowych

Aby umyć podwozie bez konieczności podnoszenia auta, najprościej byłoby przejechać przez tunel myjni. W automatycznej to wydatek około 30 zł. Jednak ukryte w podłodze dysze, nie zawsze poradzą sobie z brudem w zakamarkach.

Nic jednak nie zastąpi człowieka. Auto trzeba podnieść i działać. Takie usuwanie brudu to koszt w zależności od regionu kraju wydatek od 50 do 100 zł. Trudniejsza sprawa to umycie komory silnika. Taką czynność wykonuje się dość rzadko. Tutaj sól i drogowa chemia również potrafią narobić rdzawych kłopotów. Walkę z nimi najlepiej zacząć na zimnym silniku, po zabezpieczeniu akumulatora i elementów elektroniki. Mycie komory silnika to koszt od 30 do 60 zł.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Paweł (gość)

  Przede wszystkim całe mnóstwo kierowców dalej myje auta na myjni automatycznej, a dla lakieru to nic dobrego i zarysowania widać naprawdę szybko, więc ja tam wolałem sobie skompletować solidny zestaw kosmetyków w chemiczna-hurtownia i myję auto sam

 • ciekawa (gość)

  sex też uprawiasz samodzielnie ?

 • Marek (gość)

  dlatego ja mojeg rextona prowadzam do faceta ktory sie na tym zna. zawsze mi tak umyje auto ze jestem zadowolony. lepiej zaplacic pare groszy niz uszkodzic sobie lakiier

 • Predator (gość)

  Do "Ciekawa" Samodzielnie jest zawsze Samodzielnie. Przecież będąc z drugą osobą też nazywamy to uprawianie jako samodzielnie, bo są przecież zawsze dwie strony, które doznają wrażeń samodzielnie. Przecież nikt tego za na nie robi. Robimy to samodzielnie. Ale jest kilka wyjątków, na przykład jak ktoś jest obserwatorem, to już tego nie robi samodzielnie. Pozdrawiam. To jest tak samo jak z teorią względności Einsteina.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości