Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Na Karowej zakończył się sezon, czas na podsumowania

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Na Karowej zakończył się sezon, czas na podsumowania 49. Rajd Barbórka zakończył sezon sportów motorowych w naszym kraju. Dzień po zmaganiach na warszawskich odcinkach w Centrum Olimpijskim odbyła się Gala Zakończenia Sezonu Sportu Samochodowego, podczas której zostały oficjalnie wręczone puchary i szarfy mistrzowskie.

W kraju jest 5 konkurencji, które rozgrywane są w randze Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski, a są wliczane w sport samochodowy: rajdy, rallycross, rajdy terenowe, wyścigi i wyścigi górskie.
Podczas gali rozdano nagrody za: Puchar Polski Automobilklubów i Klubów - PPAiK, Rajdowy Puchar Polski - RPP, Petronas Fiesta Sport Trophy, Citroen Racing Trophy, Puchar Polski Junior Buggy - PPJB, Puchar Polski Rallycross - PPRC, Wyścigowy Puchar Polski - WPP, Rajdowy Puchar Polski Cros Country, Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski – RSMP, Mistrzostwa Polski Rallycross - MPRC, Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych – RMPST, Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski – GSMP i Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski - WSMP (Sprinty, Endurance oraz Grand Prix Polski).

Podczas gali za osiągnięcia na arenie międzynarodowej uhonorowani zostali także Krzysztof Skorupski (II vicemistrz Mistrz Europy w Rallycrossie), Michał Kościuszko (II vicemistrz Mistrz Świata Kierowców PWRC) oraz Maciej Szczepaniak (vicemistrz Mistrz Świata Pilotów PWRC).

Między innymi nagrody odebrali zawodniocy Lotos - Subaru Poland Rally Team. Wojtek Chuchała i Kamil Heller odebrali trofea za najważniejszy z tegorocznych tytułów - Mistrza Polski w grupie N, a także za drugie miejsce w Klasyfikacji Zespołów Producenckich. Zawodników Lotos - Subaru Poland Rally Team czeka jeszcze odbiór nagród za cykl CEZ-FIA, a później będą już mogli rozpocząć przygotowania do rajdowego sezonu 2012.

- Barbórka to świetne zakończenie tak udanego dla nas sezonu. Niesamowity klimat Karowej, jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Wiedzieliśmy, jak ją dobrze pojechać, niestety nie do końca nam się to udało. Wcześniej też nie było idealnie, na pierwsze oesy niezbyt dobrze dobraliśmy opony i mocno się ślizgaliśmy. Na Bemowie poszło już elegancko, bardzo nam siadł ten odcinek. Ogólnie nie przepadam za takimi próbami, ale udało się nawet nieźle pojechać - powiedział Wojtek Chuchała.

- W tym sezonie zdobyliśmy trzy tytuły mistrzowskie i odbieranie nagród na pewno jest bardzo miłe, ale daje też motywację do walki w przyszłym roku. Dobrze, że rozdanie pucharów za cykl RSMP zbiegło się z Barbórką, która też nieźle nam poszła. Co prawda na Karowej skupiałem się na dyktowaniu, ale nie sposób było nie zauważyć tysięcy kibiców wzdłuż trasy. To naprawdę daje power, szczególnie na tak kultowym odcinku. Nie byliśmy do końca zadowoleni z tego przejazdu, ale czas nie był najgorszy. Na Służewcu przydarzył się nam obrót, ale na Bemowie odzyskaliśmy dobre tempo - uzupełnił Kamil Heller.

Na Karowej zakończył się sezon, czas na podsumowania
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Na Karowej zakończył się sezon, czas na podsumowania

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości